Çözüldü 13'' Retina Macbook Pro 2015 RAM yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Giray6161

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Arkadaşımda 13'' 2015 retina Macbook Pro var. Şuan 2x4 1866Mhz ram kullanmakta fakat RAM miktarı bazen yetersiz kalıyor ve sistemde donmalara neden oluyor. Biz de RAM takviyesi yapalım dedik. 8+4 ya da fiyata karar verebilirsek 8+8 yapmayı düşünüyoruz. Böyle bir imkan var mıdır, varsa şu RAM uygun mudur ? Bir de yüksek MHZ RAM alsak, MACte de hızı düşürüp kullanabiliyor muyuz ? Çünkü 2400Mhz falan fiyatı çok daha uygun. 2x8 2400mhz alsak sistemde sorun olur mu ya da 1866 mhz olarak çalışırlar mı?

Son düzenleme:
Çözüm
Bellekler anakarta gömülü değişmesi mümkün gözükmüyor, bence bu sevdadan vazgeçin.
s2.PNG
Altındaki numaraları paylaşırsan tam modeline bakabilirim.
Cihaz bende değil o yüzden tam bilgi veremiyorum. Akşama doğru arkadaşıma söylerim, mevcutsa alırım numaraları yazarım buraya. Ama muhtemelen doğrudur, ben de 13" Early 2015 MacBook Pro retinanın SSD değişimine baktım, RAM'lar gömülüydü.

Peki, zaten daha eski sürüm 2014 bile gömülü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynen, bunlar 2013-2015 arası aynı üretim muhtemelen bazı yerlerde öyle geçiyor. O yüzden hepsi aynı olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı