13 senelik sisteme Windows 10 kurulumu sonrası anakart yanması

Melih Tiryaki

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi benim 13 senelik anakart ve 12 senelik işlemcim var ve bu bilgisayara Windows 10 64 Bit kurdum kaldırdı. Sonra PC açılmadı bilgisayarcıya götürdüğümde anakart yandı dedi. Acaba Windows 10 Pro bu sisteme ağır mi geldi soruma cevap verir misiniz?

Yalan anakart satacak sana da yol yapıyor, biçoğu öyle anakartı yanması için hardcore bir overclock yapman lazım. Dediğim gibi bileşenlerden 1 tanesi bile kısadevreye düşse sistem açılmaz.
Sana takacağı anakart yeni değildir en az 10 senelik anakart takacak sana 0 bulmak neredeyse imkansız o anakartları. Windows'dan değil de artık sistem miladını doldurduğu için bozulmuştur. İç bileşenlerden birisi kısadevreye düşmüştür ya da zamanla kondansatörler etkisini kaybediyor içindeki yağ kuruyor sorun bunlardan ibaret olabilir.

Ben 15 senelik pc ye kurmuştum sıkıntı olmadı hatta 1.5 gb ram ile çok karmasını beklerdim 0 kasma oldu hatta bu bir marka pc idi bir yıl sonra satmayı bırakıyordu marka o pc yi ama daha eski olduğunun kanıtı birde içindeki parçalar çok daha eski idi ama hiç kasmadan kaldırmıştı ama driverler uyumsuz olduğu için ekran kartında silip win7 yükledim düşünün yani ekran kartında yoktu.

Şimdi sistem zaten overclock kapalı benim sistem şöyle bozuldu oyun oynuyordum ve oyun dondu bende yeniden başlattım ve görüntü geldi bende ekran kartından sandım çünkü görüntü oradan geliyordu çıkar tak yaptım olmadı sonra bilgisayarcı götürdüm böyle dedi.

Şimdi sistem zaten overclock kapalı benim sistem şöyle bozuldu oyun oynuyordum ve oyun dondu bende yeniden başlattım ve görüntü geldi bende ekran kartından sandım çünkü görüntü oradan geliyordu çıkar tak yaptım olmadı sonra bilgisayarcı götürdüm böyle dedi.

Ekran kartınızı sistem açıkken mi çıkardınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı