13 Yaşında 1.60'ım daha da uzar mıyım?

Teknoloji forumuna gelip gerçekten ilk sorun olarak bu soruyu sorduğuna inanmak istemiyorum ama uzarsın.

Sırf teknoloji forumu değil zaten? Gördüğünüz gibi sağlık kategorisinde açılmış konu zaten.

Arkadaşlar merhaba, 13 yaşındayım boyum 1.60 yaşıtlarıma göre kısayım. Nasıl uzarım? Yardım edin, şimdiden teşekkürler.

Bu boy konuları belli olmuyor sanırsam, yani daha fazla uzayadabilirsin ki daha yaşınız var gibi duruyor, aynı şekilde uzamayadabilirsiniz, sana bunun için diyebileceğim şey; az beslenmemen ve fazla sağlıksız şeyler yememen(Aburcubur, çikolata vb.), dengeli ve yeterli beslenmen, artı olarak kemik gelişimi için kalsiyum içeren şeylerde biraz arttırıp tüketebilirsiniz sanırım, bunların dışında en önemli diyebileceğim şey gece uykusu, yanlış bilmiyorsam geceleri gelişim çağında olan kişiler büyüme hormonu salgılar ve bu hormon sabah uykusunda gece ki gibi salgılanmıyor okuduğum bilgilere göre, gece 22:00 ve 2:00 arası en çok bu hormonun salgılandığı verimli olduğu zaman diye biliyorum. Hepsinin dışında istersen boy uzatmak için olan egzersizler veya basketbol, voleybol gibi sporlar yapabilirsin. Bunlar dışında daha aklıma bir şey gelmiyor şu an, boy uzatma ameliyatları var, fakat onları olduktan sonra spor hayatın varsa veya spor yapmak istersen nasıl işler bilmiyorum, bırakmak zorunda mı kalırsın, pek fark olmaz mı veya eski doğal halin gibi olur musun anlamında.

Geri
Yukarı