13 Yaşında Futbola baslama

BerkayAksoylu

Hectopat
Daha fazla  
Ben 13 yasindayim. Kalecilik mevkisinde baya iyiyim. 1 gumus madalya var okul turnuvasindan. Sizce bu yasta futbola baslayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazcaklarım gerçektir şaka ve ya espiri değil.Bir arkadaşım 15 yaşında futbolcu olucam diye liseyi birtaktı... Şu an dönercide. Yani anliyacağın fotbolda gerçekten yetenekliysen bu işe gir. Yoksa sadece hobi olarak yap.

Türkiye'de futbolda torpil var aşırı iyi değilsen hiç bulaşma. Türkiye'de futbol: %70 Torpil, %5 Yetenek, %25 Şans. Diyelim ki bunlar var fakat kalede bile olsan sakatlanma şansın var. Ben de kaleciyim ve kalecilik çok zor bir şey. Sürekli oradan oraya atlaman lazım. Direğe çarpabilirsin, omzun çıkabilir, kafa topuna çıkarken belin kırılabilir, oyuncuyla teke tekte oyuncunun altında kalabilirsin. Ve en önemlisi üzerinde yoğun bir baskı var.

Türkiye'de futbolda torpil var aşırı iyi değilsen hiç bulaşma. Türkiye'de futbol: %70 Torpil, %5 Yetenek, %25 Şans. Diyelim ki bunlar var fakat kalede bile olsan sakatlanma şansın var. Ben de kaleciyim ve kalecilik çok zor bir şey. Sürekli oradan oraya atlaman lazım. Direğe çarpabilirsin, omzun çıkabilir, kafa topuna çıkarken belin kırılabilir, oyuncuyla teke tekte oyuncunun altında kalabilirsin. Ve en önemlisi üzerinde yoğun bir baskı var.
Bi kere sakatlik yasadim bilegim kirildi o yuzden okul maclarinda oynayamadim ama hevesimi kirmadi sakatlik ama simdi baslasam ne kadar ilerleyebilirim ve birde beton sahada 2 kere ucarak kurtaris yapmistim.

Kalecilik sandığınızdan da zor. Benim iki dizimde de menüsküs hastalığı var (bkz. menüsküs). Kalça kemiğimin hem sağ hem de sol kısmında çatlak var. Top yüzüme kaç kere geldi, dudağım kaç kere patladı parmağım kaç kere çatladı sayamam. (Bu arada aynı yaştayız)

Kalecilik sandığınızdan da zor. Benim iki dizimde de menüsküs hastalığı var (bkz. menüsküs). Kalça kemiğimin hem sağ hem de sol kısmında çatlak var. Top yüzüme kaç kere geldi, dudağım kaç kere patladı parmağım kaç kere çatladı sayamam. (Bu arada aynı yaştayız)
Farkindayim benim ayak tirnaklarimda hastalik var biliyorum biraz tavsiye verme sansin varmi ?

Çok koyu bir Fenerbahçe'li olarak söylüyorum ki çok zor. FB TV çoğu U takımlarının maçları yayında veriliyor, izliyorum. Harika oyuncular var ama sorun şu ki önem verilmiyor. Zaten torpil aldı başını yürüyor. Bu konuda ilerleyebilmenin yolu basındır. Seni tanıtır. Bu işleri İzmir iyi yapıyordu ama takım kalmadı. Bu aralar Bursa altyapıda çok iyi. zaten onlarla sözleşme imzalamak FB ile prensip anlaşmasına varmak gibi.

Ben ciddiyim ama biraz kiloluyum ama hergun 15 dk kosu 35 mekik cekiyorum kilo vermeye calisicam yaza kadar yazin kursa gidicem sonra sakaryaspor altyapisinin secmelerine girmeye calisicam

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı