130 TL'ye i7-4790 için işlemci fan önerisi

Asheyone

Hectopat
Arkadaşlar selam. i7-4790 CPU kullanıyorum ama stok fandan bile kötü bir CPU soğutucu kullandığım için oyunlarda 100 dereceyi çok kolay görüyordum. Anakartım GİGABYTE Z97X-UD3H max 130-135 TL olursa güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dark Freezer X94RD, 2x92mm 4pin PWM Kırmızı Led Fanlı, 4xIsı Borusu, Direkt Kontak AMD Ryzen AM4 ve Intel Uyumlu İşlemci Soğutucu (DKCCX94RD)
Bakır borular sayesinde ısı hızlı bir şekilde tahliye edilecek.
2 tane soğutucu blok sayesinde ısı daha çok hapsedilecek.
2 tane fan sayesinde daha kolay bir soğutma gerçekleşecek.
Fanların kırmızı led aydınlatmalı olması kasanıza şık bir hava katacak(kasa camlı ise).
1 artı yönü ise bağlantı şekli clips yani geçmeli şeklinde olması. Kolay sökülüp takılır. İleride temizlik ve macun değişlikiği zamanında kolay bir şekilde çıkarılıp takılabilir. Stok soğutucu ve diğer soğutucular da olan plastik bacaklar gibi kırılma derdi olmaz.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle eyvallah yorum için diğer arkadaşlar için yazıyorum cevabı :D
arkadaşın verdiği özellikler mükemmel aslında hemde o fiyatta amma velakin enine aşırı büyük çünkü çift katman bu da ram slotlarını kapatıyor.

Ben şuan da RAMPAGE WIND CHILL-200 120MM FAN İŞLEMCİ SOĞUTUCU kullanıyorum 130 lira limit koyup 190 lira para verdim sağolsun dolar 1 lira fark etti konuyu dün açmama rağmen takımı biraz zor ama LGA 1150 uyumlu,boşta 50 dereceden 35'e kadar düştü bu da benim için yeterli.

Venom Atto ile kullanıyorum, %100 kullanımda 1-2 saatte anca 71C oluyor. Boşta 35C civarı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı