1300-1400 TL Sistem Yükseltme Tavsiyesi

maske2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2.el uyguna Asus Stix 6Gb GTX 1060 aldım ben de sistemi mi yükseltmeye karar verdim şu an ki sistemim:

Anakart- Asrock a320m
İşlemci - AMD x4 950
RAM - Crucial 2400 mhz 8gb
ekran kartı - Gtx 1060

İşlemci olarak Ryzen 5 2600 almayı düşünüyorum RAM'leri de dual channel yapmak istiyorum. İşlemcinin amazon fiyatı 1000 TL ortalama 300 TL RAM'e para kalıyor ben Aliexpress'den bu RAM'i alsam anakart ile uyumsuzluk olur mu ve dual channel yapabilir miyim? Cevaplarınızı bekliyorum.
US $24.31 39% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı

İşlemci türkiyede 1150 civarı bulunuyor o fiyat farkı İçin garanti riskini göze almazdım ki anakartın bios update isteyecek yapamayacaksan güvenilir bir yerden alıp montajlattırman daha iyi olur tahminimce , RAM konusunda sorun olmaz sadece elindeki en düşün RAM hangi frekansta ise onla denk çalışır

İşlemci türkiyede 1150 civarı bulunuyor o fiyat farkı İçin garanti riskini göze almazdım ki anakartın bios update isteyecek yapamayacaksan güvenilir bir yerden alıp montajlattırman daha iyi olur tahminimce , RAM konusunda sorun olmaz sadece elindeki en düşün RAM hangi frekansta ise onla denk çalışır
Teşekkürler işlemci için garantilik bir durum olacağını sanmıyorum. Bios konusun da bir sıkıntı yok şuan en güncel sürüm de
Benim asıl konuyu açma sebebim ram uyumluluğu için asrock bellek kısmın da bu ram gözükmediği için bir sıkıntı olur mu?

Aliexpress'teki güvenilir bir satıcıdan iyi yorum almış Ryzen 7 1700+Gammax 300/400 soğutucu almak da iyi bir seçim olabilir işlemci olarak.

Aliexpress'teki güvenilir bir satıcıdan iyi yorum almış Ryzen 7 1700+Gammax 300/400 soğutucu almak da iyi bir seçim olabilir işlemci olarak.
Hocam şuan fiyatlara baktım ortalama aynı fiyata gelmekte ama benim anakartım oc desteklemediği için tek çekirdek performansı da 2600'dan daha düşük oc yapmayacağımdan 1700 almam mantıklı mı ?

Hocam şuan fiyatlara baktım ortalama aynı fiyata gelmekte ama benim anakartım oc desteklemediği için tek çekirdek performansı da 2600'dan daha düşük oc yapmayacağımdan 1700 almam mantıklı mı ?
Render gibi işler yapıyorsanız 1700, oyun için 2600, genel kullanım için ise 1800X en iyisi olur.
1800X Ryzen 7 2700-2700X arasında bu arada.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı