1300-1500 TL RAM tavsiyesi

Android Studio, RAM sömürgeni bunu bilmeni isterim. CL16 ve CL18 bence yapacağın işlerde çok büyük bir etken olmayacaktır.

Benimki CL18 değerine sahipti. Ama fiyat farkına bakacak olursak birisi 1400 diğeri 2100.

700 TL farka değer mi acaba CL18'den CL16'ya geçmek?

Diğer sistem gereksinimlerini upgradelemeyeceksen alabilirsin. Çok mühim bir fark değil ama fark yaratacağı kesin. (Mühim değil derken GPUya da CPU upgradeinden bahsediyorum)

32 GB RAM alıyorsun 3200MHz CL16 almak varken 3600MHz CL18 almak bana mantıksız geliyor bana.

CL değeri çok fazla bir fark yaratmıyor zaten performansta. 3600MHz bir RAM için CL18 değeri çekilebilecek bir değer. CL16 ile 18 arasında neredeyse hiç fark yok oyun testleri vs olarak konuşuyorum.

İyi bir sistemin varsa almanı tavsiye ediyorum ama yükselticeğin başka donanımlar varsa luzumsuz olur senin için

Sistemim iyi fakat 2100 TL gibi bir rakamı RAM'e verirsem güç kaynağına param yetmeyecek sanırım :).

Sistemini yazarsan daha düzgün yardımcı oluruz. PSU'ya yatırım yapmanız hem size aylık verim hem rahat bir sistem sunacaktır. Ben kesinlikle PSU'da rahatlamanızı öneriyorum.

Geri
Yukarı