1300 - 1600 TL Ekran Kartı Önerisi

Bütçe
1300-1600

barinlyc

Centipat
Arkadaşlar iyi günler, kendim çok bilmediğim için sizin üstün bilgilerinize dayanarak soruyorum.

Intel Core i5 6400 2.70GHz işlemcim var.

Sapphire Radeon R7 370 2 GB kullanıyorum şu anda.

Ekran kartım çok yetersiz geliyor oyunları rahat oynayamıyorum aklımda birkaç ekran kartı var bütçem de öyle aman aman bir şey değil 1300-1600TL arası.

Bu 3 ekran kartından birini almak istiyorum ama dediğim gibi bilgim yeterli olmadığı için hangisini almam daha uygun olur, hangisinde çok daha iyi performans alırım emin olamıyorum sizden ricam bilen anlayan birisi yardımcı olabilirse gerçekten çok sevinirim. Bir de ekran kartını değiştirmek yerine Intel Core i5 9400F işlemci alsam? Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler, kendim çok bilmediğim için sizin üstün bilgilerinize dayanarak soruyorum.

Ekran kartım çok yetersiz geliyor oyunları rahat oynayamıyorum aklımda birkaç ekran kartı var bütçem de öyle aman aman bir şey değil 1300-1600TL arası.

Bu 3 ekran kartından birini almak istiyorum ama dediğim gibi bilgim yeterli olmadığı için hangisini almam daha uygun olur, hangisinde çok daha iyi performans alırım emin olamıyorum sizden ricam bilen anlayan birisi yardımcı olabilirse gerçekten çok sevinirim. Bir de ekran kartını değiştirmek yerine Intel Core i5 9400F işlemci alsam? Şimdiden çok teşekkürler.
İşlemci için anakartta değişecektir o yüzden değişirseniz Ryzen sisteme geçmeniz daha iyi olur. RX580 alınabilir ama aldıkta sonra undervolt yapmanı öneririm rehberler var zaten.

GTX 1650 Super kullanıyorum ısınma en fazla 60 derece RX 580 göre daha az güç kullanıyor. Evet belki VRAM 8 GB olabilir senin kararın ben GTX 1650 Super kullanıyorum çok memnunum. i5 9400F alacaksan eğer ki stok fanı kötü bence bütçen varsa extradan işlemcin için fan alabilirsin i5 9400F güzel işlemci kullanan tanıdığım var. Fakat o stok fanını kullanmıyor. Extradan başka aldı.

Arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için bir sorum daha olacak.
Bu kasa hakkında görüşlerinizi alabilir miyim anlık bir kararla direkt kasa almaya karar verdim, bu kasada 8 GB RAM var yanına 4 GB'lık RAM takmak mümkün mü? :D.
MHZ ve CL değerleri eşitse takılabilir ama dual channel olarak çalışmaz

ASUS RX580 4GB DUAL Tavsiye ederim oldukça başarılı erkan kartı.

Dun incehesapta xfx rx 590 fatboy 1450tl gibi bir fiyatti. Kendi tercihim bu kart olurdu.

Ayrica o hazir sistemi de daha ucuza toplayabilirsiniz. Daha iyi bir sistem de cikabilir daha uygun fiyata.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı