1300 TL oyun bilgisayarı önerisi

Onur Mustafa

Hectopat
Merhabalar herkese. Şu an 1 2 haftadır yoğun bi araştırma içerisindeyim ve hiçbir ilerleme kaydedemedim :D Bana yardım edebilecek birisi var mı acaba? Bütçem 1000-1300 civarıdır.
Çok gösterişli birşey çıkmaz zaten biliyorum sadece en bilindik örnek olarak GTA 5 FİFA 18 veya CSGO gibi oyunları kaldırabilen bir sistem önerebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi en azından 1500₺ yaparsanız güzel ve sıfır bir sistem dizebiliriz.

Fakat yükseltemem derseniz APU veya IGPU bir sistem dizebiliriz ancak.

Ya da sıfır ve garantili 2.el parçalardan oluşan temiz bir sistem de dizebiliriz.

Merhabalar herkese. Şu an 1 2 haftadır yoğun bi araştırma içerisindeyim ve hiçbir ilerleme kaydedemedim :D Bana yardım edebilecek birisi var mı acaba? Bütçem 1000-1300 civarıdır.
Çok gösterişli birşey çıkmaz zaten biliyorum sadece en bilindik örnek olarak GTA 5 FİFA 18 veya CSGO gibi oyunları kaldırabilen bir sistem önerebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
Sistemimi satıyorum ilgilenmek istersen yazabilirsin.

Aşağıda sıraladığım ürünlerden oluşan bir sistem toplanabilir. Saydığınız oyunları da rahatça oynatır. Donanım Arşivi YouTube kanalı 800 TL'ye böyle bir sistem toplamış, onu da inceleyebilirsiniz. Ama siz bütçeniz sayesinde o videoya kıyasla kasa, PSU, HDD, ekran kartı gibi bazı parçaları direk sıfır alabilirsiniz.

AliExpress Mobile - Global Online Shopping for Apparel, Phones, Computers, Electronics, Fashion and more
X5460
Intel stok soğutucu tarzı LGA 775 uyumlu ucuz bir işlemci soğutucu
LGA 775 anakart
Anakarta bağlı olarak DDR2 veya DDR3 RAM (6 GB öneririm en azından)
GTX 1050
HDD veya bulabilirseniz uygun fiyata SSD (bu saydığınız oyunların hepsi + Windows için 120 GB yetmez büyük ihtimalle)
400 Watt PSU + Önünde arkasında birer fan olan/takabileceğiniz bir kasa

GiGigabyte GA-A320M-DS2 Anakart 260 TL
X4 950 250 TL
Crucial 4 GB 2133MHz 170 TL
Zalman ZM500-LE 500W 190 TL
Aerocool V2X Red Mid Tower 120 TL
Asus GT 1030 LP 324 TL (50 TL ekleyip tek fanlı alabilirsin)

Toplam= 1314 TL
Harddiske gelince bir yerden bedavaya bulmanı öneriyorum güncel olarak zar zor diziliyor bu paraya.

Son düzenleme:
Ben 1000 tlye ( monitor dahil degil) sistem topladim parcalar sunlar:
Wozlo 350w psu (40 tl)
Herhangi bi kasa 80tl civari
Msi a68hm-e33 v2 (180 tl)
Amd athlon x4 840 (250 tl)
Asus gt 1030 (325 tl)
Rami ikinci el aldim 4 gb 1333mhz (75 tl)
Bende harddisk vardi 100 tlde ona ayirsan
Toplamda 1050 yapti. Ama n11 den aldim parca parca aldim. mesela islemci aliodum indirim kuponu veriyodu o kuponla digerini aliodum onla gelenle digerini bole gidiodu. nerdeyse bi 100 tl indirim oldu toplamda. suan sistemim cs go maks ayarlarda 100 fps alio. gta 5 i de tahminimce orta ayarlarda 60 fps alir. Darbogaz olur mu dersen islemci kullanimiyla ekran karti kullanimi ikiside %80 uzerinde gayet dengeli calisiyolar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı