1300 TL Sıvı Soğutma Önerisi

Eğer yurt dışından alışveriş yapabilirseniz Evga CLC 280mm öneririm. Ayrıca hangi işlemci ile kullanacaksınız? Ne kadar yüksek overclock yapmayı düşünüyorsunuz?

ML240R modelimi çift hazneli pompa özelliği ve adreslenebilir rgb aydınlatması ile geliyor. Daha önce aldığım feedbacklerden yola çıkarak başarılı olduğunu söyleyebilirim. Gene de son karar size kalmış :)

Cooler Master MasterLiquid ML240R Adreslenebilir RGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutma Sistemi
Çok teşekkür ederim kafam çok karışıktı herkez farklı markalar söylüyor bilgilendirdiğiniz için teşekkürler :)

Merhaba hocam, sistemimde ilk defa sıvı soğutma kullanmaya başladım son 3 haftadır, kullandığım sıvı soğutucu Cooler Master ML240R model sıvı soğutma. Ben şahsen çok memnun kaldım Aida64 ve Prime95 testlerinde Ryzen 2600 4.1Ghz 1.430 CPU Voltajı vererek kullanıyorum ( anakartım Asus B350-F Gaming bu kadarına yetiyor VRM'leri, yetse daha da yükseltmeyi düşünüyorum Ghz'yi. ) yük altındaki sıcaklığı maksimum 65 civarında seyrediyor. Bu bahsettiğim sıcaklık testin 10. dakikalarında tam oturuyor ve üzerine çıkmıyor. Boşta sıcaklığı 30-37 derece civarında. Overclock yapmadan önce boşta 27-32 derece civarı, bahsettiğim testlerde maksimum 56 dereceleri görüyordu. Görsellik konusunda da gerçekten başarılı, pompa üzerindeki adreslenebilir ledler ve fanlardaki adreslenebilir ledler gayet hoş ve güzel. Cooler Master MasterPlus yazılımı üzerinden de kontrol sağlayabiliyorsunuz. Anakartınızda adreslenebilir RGB özelliği var ise daha bir şahane. :)

Not: Dediğim gibi hocam ilk defa sıvı soğutma kullanıyorum, diğer markaların performansı nasıldır bir tecrübem yok.
Teşekkür Ederim Hocam Asus Tuf B-450 Plus Gaming Anakart var bende tercihimi bu yönde yapıcam sanırım son dakika karar değişikliğiyle :)

Hayırlısı olsun hocam. Yalnız şunu da belirteyim radyatörün fanlarını son hıza aldığınızda sesli çalışıyor bilginiz olsun. :) Ama tabi ki ben normal kullanımda hiç son hıza çıktığını görmedim çünkü yeteri kadar 800-900 RPM hızlarında soğutmayı sağlayabiliyor. Ancak dediğim gibi Prime95 veya Aida64 testlerinde oda normal bence.

Hayırlısı olsun hocam. Yalnız şunu da belirteyim radyatörün fanlarını son hıza aldığınızda sesli çalışıyor bilginiz olsun. :) Ama tabi ki ben normal kullanımda hiç son hıza çıktığını görmedim çünkü yeteri kadar 800-900 RPM hızlarında soğutmayı sağlayabiliyor. Ancak dediğim gibi Prime95 veya Aida64 testlerinde oda normal bence.
Sağolun hocam çok yardımcı oldunuz :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı