1300 TL'ye i5 9600K için anakart tavsiyesi

Tomzila

Hectopat
Daha fazla  
Ben bir anakart almak istiyorum. İşlemcim i5 9600K. Hangi seri anakartlara bakmak gerekiyor öneri yapabilir misiniz? Bütçem 1300 lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z390 serisine bakmanız gerek overclock yapacaksanız. Sonuçta işlemcide "K" ibaresi var.

Düzenleme: Bu anakartta 8+4 pin CPU güç girişi varmış, sonradan aklıma geldi ve fotoğraflarda tam görünmediğinden videosuna baktım. Onun yerine bu anakarta da bakabilirsiniz eğer güç kaynağınızda fazladan 4 pin bir işlemci güç girişi yoksa.

Son düzenleme:
Overclock yapmaycağım bir de RAM'lerim 3600 MHz ekran kartım RTX 270 Super az da olsa anakartlara baktım hepsinde ki frekanslar hep düşük benim RAM'leri rahat bir şekil de kullanabileceğim anakart nedir acaba Power Supply'im Zalman gigamax ZM750-gvıı 750W 80+ Bronze.

Z390 serisi bütün anakartlarla 3600 MHz RAMleri rahatlıkla kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Overclock yapmasanız da uzun ömürlülük, bileşen kalitesi açısından yine Z390 öneririm. PSU'ya baktığımda tek 4+4 pin işlemci güç girişi var. İkinci attığım linkteki ürünü alabilirsiniz.

Geri
Yukarı