1300 TL'ye kadar 1080P monitör önerisi

uyb2101

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
SİGORTACI
Merhabalar.
1.300 TL'ye kadar monitör arayışı içindeyim.
Oyun, film ve video izlemek için kullanacağım.
Ekran kartım GTX 1650S.
Hali hazırda kullandığım monitör VGA bir monitör, evden çalışırken iş yeri monitörüm olan Pavilion XW23 devrim gibi geldi.
IPS ekran gerçekten farklı, IPS ekranlara yöneldim. Listedeki LC24F390FHMXUf monitör VA panel ama Vatan Bilgisayar'da gördüm ve renkleri, canlılığı hoşuma gitti. IPS'e yakındı.

Böyle bir liste oluşturdum sizce bunlardan hangisi? Ya da bu bütçeyle önerebileceğiniz başka alternatif var mı?

Gönül ister ki linktekini alalım hiç soru sormaya gerek kalmasın ama bütçe yetmiyor. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
1.300 TL'ye kadar monitör arayışı içindeyim.
Oyun, film ve video izlemek için kullanacağım.
Ekran kartım GTX 1650S.
Hali hazırda kullandığım monitör VGA bir monitör, evden çalışırken iş yeri monitörüm olan Pavilion XW23 devrim gibi geldi.
IPS ekran gerçekten farklı, IPS ekranlara yöneldim. Listedeki LC24F390FHMXUf monitör VA panel ama Vatan Bilgisayar'da gördüm ve renkleri, canlılığı hoşuma gitti. IPS'e yakındı.

Böyle bir liste oluşturdum sizce bunlardan hangisi? Ya da bu bütçeyle önerebileceğiniz başka alternatif var mı?

Gönül ister ki linktekini alalım hiç soru sormaya gerek kalmasın ama bütçe yetmiyor. :(

144 Hz olan monitör geçtiğimiz ay 1300 TL civarında satılıyordu. Kampanya yakalarsanız ya da Black Friday'de gerçek anlamda bir indirim görürseniz 144 Hz monitörü almanızı tavsiye ederim.

@uyb2101 listenizdeki en iyi monitör Asus VA24EHE ve Philips 246E9Q'dur.

Asus hem IPS panel hem de gerçek 8 bit renk derinliğine sahip, Philips de gerçek 8 bit olmasa da çok yüksek renk gamutlarına sahip.

Ama Asus çok az daha arttırarak 144Hz monitör alındığından insanı düşündürüyor tabii, bu yüzden her ne kadar gerçek 8 bit Philips'in muhteşem renk gamutlarına ağır bassa da aradaki fiyat farkı cidden bayağı fazla, değer mi bilemedim.

Eğer biraz daha arttırabilirseniz önereceğim monitör;

Attığınız Samsung'dan renk gamutlarından gecikme süresinde, fiyatından, FreeSync Premium'undan kontrast oranına, parlaklığına her yönüyle daha iyi bir monitör.

Samsung'un tek avantajı SVA panel ile biraz daha iyi görüş açısı sunması.

Arttırabilirseniz kesinlikle bunu öneririm.

Geri
Yukarı