13000 TL laptop önerisi

Bütçe
13000

Eflates

Yoctopat
Daha fazla  
Malum günümüzde bu fiyata iyi bir şey bulmak zor ama şöyle bir 4-5 yıllık götürebilecek ürün atabilirseniz süper olur, kendim de araştırdım ama tatmin edici bir şey bulamadım. Bütçem bu kadar, azıcık esnetebilirim atacağınız fiyat performans ürününe göre. Oyun, yazılım, dizi/film, ders ve bazen kütüphanede kullanabilmek için bakıyorum. Ürünü yazmasanız bile özellikle dikkat etmem gereken özellikleri yazarsanız süper olur, saygılar.

Nasıl yani tam anlamadım hocam. Peki senin bir önerin var mı? Bu fiyat aralığında

Adaptör yetmediği için pilden yiyor şarja takılıda olsa bitebiliyor ama sanırım 8 GB ramlilerde sıkıntı olmuyormuş
Adaptör yetmediği için pilden yiyor şarja takılıda olsa bitebiliyor ama sanırım 8 GB ramlilerde sıkıntı olmuyormuş

Performans biraz düşük kalabilir ama bu laptop sorunsuzdur
Bu laptopta 60 Hz ekran var sıkıntı olmazsa alabilirsin
Bu link dışında daha ucuz olanı olabilir tam emin değilim alacak olursanız başka sitelerede bakmanızı öneririm

Son düzenleme:

Performans biraz düşük kalabilir ama bu laptop sorunsuzdur
Bu laptopta 60 Hz ekran var sıkıntı olmazsa alabilirsin
Bu link dışında daha ucuz olanı olabilir tam emin değilim alacak olursanız başka sitelerede bakmanızı öneririm
hocam sence en mantıklı olan hangisi hem dışarıda kullanmak için hem de evde dizi,film,oyun,yazılım vesayre için. Oyunu profesyonel olarak istemiyorum orta ayarlarda açması benim için yeterli. Şu nasıl mesela birde buna bakabilir misin https://www.hepsiburada.com/asus-tu...r-bilgisayar-p-HBCV000008SRHQ?magaza=Meridyen

hocam sence en mantıklı olan hangisi hem dışarıda kullanmak için hem de evde dizi,film,oyun,yazılım vesayre için. Oyunu profesyonel olarak istemiyorum orta ayarlarda açması benim için yeterli. Şu nasıl mesela birde buna bakabilir misin https://www.hepsiburada.com/asus-tu...r-bilgisayar-p-HBCV000008SRHQ?magaza=Meridyen
işlemcisi ve ekran kartı kötü kalıyor aynı özelliklerde hatta işlemcisi daha iyi olan bu model daha ucuz itopyada daha ucuzdu ama şuan yoğunluktan giriş yapılmıyor oradan bakıp 11bine alabilirsiniz
işlemcisi ve ekran kartı kötü kalıyor aynı özelliklerde hatta işlemcisi daha iyi olan bu model daha ucuz itopyada daha ucuzdu ama şuan yoğunluktan giriş yapılmıyor oradan bakıp 11bine alabilirsiniz
sizin yerinizde olsam acer ya da hp bakardım daha uzun yıllar götürür bu ekran kartı sizi 1-2 sene sonra pişman eder 3050 en azından 2-3 yıl ultra 5-6 seneye yakın orta-düşük oynatır

Yazılım + dışarıda kullanım da varsa kesinlike önerim budur;
Sebebi de şöyle:
Gaming laptopların klavye, touchpad ve pili genellikle iyi olmaz ki bu bütçede hepsi öyle ancak bu modelin 70wh pili var dışarıda oyun oynanmıyorken vs 6 saati görebilirsiniz diğer Gaming laptoplarda maksimum 3 saat görürsünüz. Klavyesini ve touchpadini bizzat inceledim ve bu bütçede rakipsiz diyebilirim. Tek bir eksisi var o da 60Hz ekran eğer CS:GO, Valorant gibi rekabetçi multiplayer oyunlar oynamıyorsanız bir sıkıntı olmaz ben örneğin hikayeli AAA oyunlar oynuyorum zaten RTX3050 ekran kartı 60 FPS vs verdiği için sorun olmaz.

Yazılım + dışarıda kullanım da varsa kesinlike önerim budur;
Sebebi de şöyle:
Gaming laptopların klavye, touchpad ve pili genellikle iyi olmaz ki bu bütçede hepsi öyle ancak bu modelin 70wh pili var dışarıda oyun oynanmıyorken vs 6 saati görebilirsiniz diğer Gaming laptoplarda maksimum 3 saat görürsünüz. Klavyesini ve touchpadini bizzat inceledim ve bu bütçede rakipsiz diyebilirim. Tek bir eksisi var o da 60Hz ekran eğer CS:GO, Valorant gibi rekabetçi multiplayer oyunlar oynamıyorsanız bir sıkıntı olmaz ben örneğin hikayeli AAA oyunlar oynuyorum zaten RTX3050 ekran kartı 60 FPS vs verdiği için sorun olmaz.
@gmaschine @Roi34 Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim. Biliyorum çok uzattım ama 2-3 bin daha koyup o gösterdiğiniz hp gibi bir ürün almak mümkün mü ? Veya performans olarak sizce çok farkeder mi ?
Mesela şu ürünü önerir misiniz yoksa yine de hp mi al dersiniz Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Ryzen 5 5600H 16GB DDR4 RTX 3060 GDDR6 6GB 512GB SSD 15.6" FHD 165Hz FreeDos Notebook | ITOPYA
Ekstra dışarda kullanmak için vesayre pili dayanır mı uzun süre çok ağır olur mu ve kaba durur mu

@gmaschine @Roi34 bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim. Biliyorum çok uzattım ama 2-3 bin daha koyup o gösterdiğiniz HP gibi bir ürün almak mümkün mü? Veya performans olarak sizce çok fark eder mi?
Mesela şu ürünü önerir misiniz yoksa yine de HP mi al dersiniz Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Ryzen 5 5600H 16GB DDR4 RTX 3060 GDDR6 6GB 512GB SSD 15.6" FHD 165Hz FreeDos Notebook | ITOPYA
Ekstra dışarıda kullanmak için vesaire pili dayanır mı uzun süre çok ağır olur mu ve kaba durur mu?

Hocam saf oyun performansı istiyorsanız Lenovo tartışmasız daha iyi. Ancak pili dayanmaz onu söyleyeyim. Klavye ve tocuhpad performansından da pek bir şey beklemeyin. Bu saydıklarım önemsiz, oyun performansı daha önemli diyorsanız o modelden iyisi o fiyata yok. Ancak yukarıda bahsettiğim şeylerden de mahrum kalırsınız yani önceliğiniz neyse ona göre karar verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı