1333 MHz Ram 1866 Mhz yükseltme

• Konuyu başlatan Samet Çalışkan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B
S

Samet Çalışkan

Ziyaretçi
Arkadaşlar PCtoplattırdım. Duyduma göre RAM'leri ilk taktıklarında 1333 Mhz'de çalışıyormuş. Benim satın aldığım RAM'lerin Mhz'si 1866. Bu RAM'leri nasıl 1866 Mhz'de çalıştırabilirim? BIOS'tan ayarı yapılıyormuş sanırım. Movie veya resimli anlatıcak arkadaş var mı?

Anakartım: ASUS M5A97 EVO R2 AMD 970 AM3+ DDR3-2133MHz Anakart - Ürün Kategorileri
İşlemci:AMD FX-Series 8350 Black Edition 4.0GHz Soket AM3+ İşlemci - Ürün Kategorileri
RAM:CORSAIR Vengeance (CMZ8GX3M2A1866C9R) 8 GB Dual KIT (2x4 GB) DDR3-1866MHz CL9 - Ürün Kategorileri

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi o zaman sende biraz daha emek vererek elle overclock yapacaksın başka çözümü yok ben elle nasıl yapıldığını bilmiyorum :)

Ben overclock yaparak yükseltirsin demek için o videoyu koydum :)

Ben sadece RAM'i satın aldığımda 1866 Mhz'de çalışsın istiyorum. O moviede işlemciye de OC yapıyor. Ben ayriyetten işlemciyi soğutucak fan almadım, kendi fani. Sadece RAM'i satın aldığım 1866 Mhz'de çalışsın yeter benim için.

Sağ ol bu arada movie için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı