1333 MHz RAM vs 1600 MHz RAM

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Alacağım anakart 1600 MHz benim ramleri 1333 MHz arkadaşıma dedim bende 1333 MHz'leri satıp 1600 MHz alayım mı dedim bence alma dedi 1333 MHz ile 1600 MHz arası için konuşuyor bu arada dediği şey bu 1600 MHz ramlerin Cl değeri yüksek 1333 MHz daha kullanışlı dedi size göre 1333 MHz demi kalayım yoksa 1600 MHz ile yoluma devam mı edeyim nedenlerini söylerseniz sevinirim.

Bu cevap yanlış anlaşılmaya mahal verebilir. Bellek hızları en başta dahili grafik yongası bulunduran ve RAM belleklerdeki hafızayı atayan işlemcilerde önem arz eder. Eğer harici bir GPU kullanıyorsanız yukarıdaki videoda olduğu gibi abartılı bir sisteme sahip olmadığınız sürece bellek hızlarının çok da bir etkisi yoktur. RTX2080 sistemde elbette 1333MHz bellek kullanmaz kimse; yukarıda farkın bu denli belirgin olmasının sebebi budur anlayacağınız. GPU kaynak tüketim değerindeki farklılıklar da bu sebepli oluşmuş yukarıdaki videoda. Haliyle FPS'ye biraz etkisi olmuş.

Konu sahibi arkadaş gereksiz masrafa veya uğraşa girmemeli kısacası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı