1333 MHz RAM'den 1600 MHz RAM'e geçmek fark eder mi?

BUĞRAŞEN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda 8 GB RAM var 1333 MHz 4+4 ve bazı oyunlarımda bir iki saniyelik takılma oluyor. 8 + 8 toplam 16 GB RAM 1600 MHz RAM alsam anlık takılmaları yok eder mi? Anakartım DDR3 destekliyor. İşlemcim i7-4790, ekran kartım MSI GTX 1060 6 GB.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda 8 GB RAM var 1333 MHz 4+4 ve bazı oyunlarımda bir iki saniyelik takılma oluyor. 8 + 8 toplam 16 GB RAM 1600 MHz RAM alsam anlık takılmaları yok eder mi? Anakartım DDR3 destekliyor. İşlemcim i7-4790, ekran kartım MSI GTX 1060 6 GB.
Hocam takılmaları bilmem ama fps çok yükselmez yani %3-4 civarı artar.

Bence değmez. Oyunlarda işinizi belki çözebilir ancak, gerek yok diye düşünüyorum masrafa.

Umarım hocam. Herkes iyi sistemlere bir gün geçer inşallah.

İnşAllah ekran kartında bir sorun yoktur ama olsa başka oyunda da yapardı GTA 5 en yüksek ayarda donmadan kasmadan oynuyorum ama Assassin's Creed 2 de ya da Far Cry Primal da anlık takılma oluyor.

Umarım hocam. Herkes iyi sistemlere bir gün geçer inşallah. Ayrıca takılma depolama biriminden veya işlemci vs kaynaklı değil ise, yüksek ihtimalle takılmalar gider hocam.

Umarım gider RAM gelince deneyeceğim hemen.

İnşAllah ekran kartında bir sorun yoktur ama olsa başka oyunda da yapardı GTA 5 en yüksek ayarda donmadan kasmadan oynuyorum ama Assassin's Creed 2 de ya da Far Cry Primal da anlık takılma oluyor.
O durumlarda görev yöneticisinden bakın hocam. Anlık değerler nasıl değişiyor. Ona göre yol alırsınız.

Hocam GTA 5'in optimizasonu bence çok iyi.Çoğu oyunda alamadığım fps'i gta 5 de alıyorum.İnternet cafe simulator 1 ve 2 mesela onları 1080p de oynamam imkansız,6-7 fps alıyorum ama gta 5'te karışık high-normal ayarlarda 65-73 fps alıyorum.

Geri
Yukarı