135 TL gelen su faturası

Hayır bunda büyütecek ne var anlamıyorum. Az kullanın veya hiç kullanmayın olur biter!
O zaman biz hiç su tüketmeyelim. Su içeceğiz, suyla. Duş alacağız, suyla. Çamaşır yıkayacağız, suyla.

Ayrıca konuyu iyi okuyun. Normalde 35-40 TL'lik kullanım yapıyoruz ama bu ay elektrik faturasıyla yarışır oldu. Hadi, diyelim ki iki aylık fatura geldi. Yine de aylık 67,5 TL'lik bir kullanım yaptığımızı düşünmüyorum. Ayrıca sadece ben değil, birçok kişi şikâyetçi.

Buradaki mesele hayatın pahalılığı. En temel ihtiyacımız su bile pahalılaştı. Oysaki insan üç gün bile susuz yaşayamaz.

O zaman biz hiç su tüketmeyelim. Su içeceğiz, suyla. Duş alacağız, suyla. Çamaşır yıkayacağız, suyla.

Ayrıca konuyu iyi okuyun. Normalde 35-40 TL'lik kullanım yapıyoruz ama bu ay elektrik faturasıyla yarışır oldu. Hadi, diyelim ki iki aylık fatura geldi. Yine de aylık 67,5 TL'lik bir kullanım yaptığımızı düşünmüyorum. Ayrıca sadece ben değil, birçok kişi şikâyetçi.

Buradaki mesele hayatın pahalılığı. En temel ihtiyacımız su bile pahalılaştı. Oysaki insan üç gün bile susuz yaşayamaz.
Dostum sadece bir ironiydi. Ünlem işareti koymuştum halbuki cümlenin sonuna. Fikirlerimiz aynı, aynı taraftayız yani sıkıntı yok.

Dostum sadece bir ironiydi. Ünlem işareti koymuştum halbuki cümlenin sonuna. Fikirlerimiz aynı, aynı taraftayız yani sıkıntı yok.
İroni olduğunu belirtmek için ünlem değil, parantez içerisinde ünlem "(!)" kullanılıyor. Siz direkt ünlem kullandınız.

Evimize su faturası gelmiş. Bir baktım, 135 TL! Nasıl olur diye bir süre ben kâğıda, kâğıt bana baktı. Nasıl olur, dondum kaldım!

Güya iki aylık faturaymış. İki aylık fatura olsa bile bu kadar olmamalı, normalde aylık 35-40 TL civarında kullanım yapıyoruz.

Diyecek söz bulamıyorum. Fatura aşağıda:

Eki Görüntüle 620991

Kayseradar'a bakıyorum; sadece ben değil, birçok kişi şikâyetçi. Her şey zamlandı da en temel ihtiyacımız olan su neden zamlanır yahu!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşünceleriniz nedir?

Coronadan ölmezsek diye işi garantiye alıyorlar.

Geri
Yukarı