1350 TL sistem toplama

Adsız.png

Bu sistemi almalısın. İlerleyen zamanlarda giriş veya orta segment bir kart ekleyerek istediğiniz oyunlarda yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. Oyun amaçlı sistemde 1350 TL bütçe içerisinde ekran kartı olmasını doğru bulmuyorum. Sabırla yatırım yapmalısınız.

Eki Görüntüle 172627
Bu sistemi almalısın. İlerleyen zamanlarda giriş veya orta segment bir kart ekleyerek istediğiniz oyunlarda yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. Oyun amaçlı sistemde 1350 TL bütçe içerisinde ekran kartı olmasını doğru bulmuyorum. Sabırla yatırım yapmalısınız.
Cidden mi ? O sistem ile CS:GO' da 60 FPS zor alırsın Low ayarlarda.

@wroNN Ben o sistemle oyun oynayacağını iddia etmiyorum. Bu sistem ile yatırım yapması gerektiğini anlatıyorum. Ön yargından önce yazdıklarımı oku. Ayrıca CS GO ve LOL gibi oyunları HD Graphics 530 başarıyla 60FPS üzerinde açar.

@wroNN Ben o sistemle oyun oynayacağını iddia etmiyorum. Bu sistem ile yatırım yapması gerektiğini anlatıyorum. Ön yargından önce yazdıklarımı oku. Ayrıca CS GO ve LOL gibi oyunları HD Graphics 530 başarıyla 60FPS üzerinde açar.
Bak bakalım neler oynamak istiyor arkadaşımız. Yatırım yapıcaksa da i5 6500 almalı. i3 6100 üzerine neyin yatırımı yapılacak ? 1400 liraya G4400' lı sistem toplanabilir fakat X4 860K 4 çekirdekli olduğu için koydum zaten. Performans daha önemli bence. Bütçen yoksa yatırım yapılmamalı. Ayrıca APU sistem alıcaksa da 7890K gibi bir işlemci alınır.

@wroNN Bütçesine göre ne uygun yatırım bu. Ayrıca arkadaşın bütçesi yok. Bu yüzden bütçesine i5 6500 sığdırmak zor. Bu yüzden en akıllıca olan benim önerdiğim. Ayrıca hem ayranım dökülmesin hem mabadım zarar görmesin mantığı ile iş yapılmaz. 1350 TL bütçeye en akıllıca olanı bu oluyor.

Ucuz bir sistem topluyorsan ekran kartı koymanı tavsiye etmem onun yerine amd nin apu teknolojisinden yararlanabilirsin. Hem ekran kartı, işlemcinin içierisinde ve iki işide yapıyor dolayısıyla bunu yaparken normal işlemcilere göre daha çok ısınıyor onun için soğutma önemli bunların yanısıra içlemciye gömülü ekran kartının chipsetleri olmadığından bunları ramdan kullanıyor yani ramin mhz sinin yüksek olması gerekiyor. Aşşağıda bir sistem topladım. 1350tl ye bu sistemi alırsan yadığın oyunları sıkıntısız açabilirsin. Tabi ki bir ekran kartıyla oynamanın zevkini vermez ancak bu fiyata alabileceğin en iyi performanstır.

Dosya Ekleri

• mLaB92.png
    mLaB92.png
    51,5 KB · Görüntüleme: 115
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı