13600K DeepCool LS520 SE sıcaklık değerleri

DarkFEAR33

Hectopat
RAM
2x8 GB DDR 5 5600MHZ CL40
Ekran kartı
Gigabyte 4080 eagle oc
Anakart
MSI Z690
İşlemci
13600K
Merhaba bugün yeni aldığım DeepCool LS520 SE sıvı soğutucuya geçtim ve sıvı metal uyguladım. Kullandığım işlemci 13600K. Resident Evil 4 Remastered'da sıcaklık değeleri oyun içinde ortalama 60 ile 70 derece arasında. Bilgisayar boştayken de 45-50 derece arasında çalışıyor. Bu sıcaklık değerleri normal mi sizce?

Oyun sırasında 60-70 normal. Boşta biraz fazla geldi. Tabii fan hızı düşükte çalışıyordur. En iyis CPU-Z'den bir stres test yapar mısınız? Bir de GPU-Z'ya da MSI Afterburner gibi bir programda takip edip en fazla ne kadar hızda çalışmış, kaç GHz de çalışmış ve en fazla kaç dereceyi görmüş söyler misin?

Oyun sırasında 60-70 normal. Boşta biraz fazla geldi. Tabii fan hızı düşükte çalışıyordur. En iyis CPU-Z'den bir stres test yapar mısınız? Bir de GPU-Z'ya da MSI Afterburner gibi bir programda takip edip en fazla ne kadar hızda çalışmış, kaç GHz de çalışmış ve en fazla kaç dereceyi görmüş söyler misin?

CPU Z'den stres testi yaptığımda sıcaklık 92-93'lere çıktı. Ve 4.6 GHz'de çalıştı.

Sıfır aldığım için üstünde macun sürülü geldi. Onu taktım direk. Pompa bağlantısı vs doğru taktınız değil mi?

Evet hocam. Sıvı metal yerine Cooler Master MasterGel maker nano kullandim bugün ve AIDA 64 stress testinde sicaklik 94'lere cikti.

Eğer montajda bir hata yapmadıysan sıcaklıklar normal, 240'lıklar pek yeterli gelmiyor zaten o işlemciye, bende de 13600K ile "Arctic Liquid Freezer II 280" var, undervolt yapmama rağmen ile testine göre 80-90 derecelere çıkıyor.

Geri
Yukarı