13600K için Sıvı Soğutma Tavsiyesi

Piyasanın en sağlam soğutucularından biridir. Ama elinizdeki soğutucu ile o kadar ısınmaması lazım.
Hocam şöyle izah edeyim elimdeki soğutucunun performansından memnunum şuan servis 2300 RPM olan fanlardan yolladı TD500 Mesh fanları ile aynı model çokda güzel oldu. Sıkıntı ses problemi yapıyor vidaların çoğu yalama sıkıştırdığım tellerden dolayı olsa gerek. Orta fan ve arkasındaki 3. olan arada bir 1800-2000 RPM'de çok ses yapıyor.

Tamam hocam, farketmez. Piyasada bu dediğim üründen daha iyi soğutanını bulamazsınız. 11.Nesli de alttan almayın, sağlam 120mm sıvı soğutma soğutamıyor.
Anladım tamam bakalım dostum ben ürünü paketleyip yollayım Teknik servis mükemmel bu konuda güzel bir kaç üst modelini yollarsalar devam ederim boş yere para da vermiş olmam. Eğer baktık stokları sıkıntı düzgün ürün yok söyledim zaten para iadesi ile sizin attıklarınızdan birini değerlendiririz o halde.

Cm genel satışını yapan firma hepsine bakıyor. 360MM ne seçersen seç yine bunlar gönderecek.
Dostum benim servis ile sıkıntım yok adamlar 2000 RPM de orjinal fanları alıp bana 2300 Rpm kaliteli fan yolladılar. Benim sormak istediğim farklı model de en azından yalama olma durumu radyatör delikleri vesaire kaliteli bir versiyonu falan yollarsalar sorun olmaz ben CM markasından memnunum.

Belki de kötü şans 2 tane kusurlu ürün bana geldi kronikte olabilir bilemiyorum.

Dostum benim servis ile sıkıntım yok adamlar 2000 RPM de orjinal fanları alıp bana 2300 Rpm kaliteli fan yolladılar. Benim sormak istediğim farklı model de en azından yalama olma durumu radyatör delikleri vesaire kaliteli bir versiyonu falan yollarsalar sorun olmaz ben CM markasından memnunum.

Belki de kötü şans 2 tane kusurlu ürün bana geldi kronikte olabilir bilemiyorum.

Anlıyorum, kötü şans. Firmanın diğer ürünleri ne alabilirim dediğin için söyledim. Dağıtıcı aynı hepsinin. Thermaltake sivı soğutucu demişsin, onu tercih edebilirsin. Asla üzmez.

Render yaparken ama msi after burner detach kosmından yani grafik izleme yerinden bakıyorum canlı değil. Cpu fan smart ayarında biosda onu systen fan ayarına alınca 75-80 dereceyi geçmedi.

@yapiz hocam bu attığınız artic freeze 360mm olan rgbsiz değil mi? Bu modelin rgb olanı yok mu

Son düzenleme:
Render yaparken ama msi after burner detach kosmından yani grafik izleme yerinden bakıyorum canlı değil. Cpu fan smart ayarında biosda onu systen fan ayarına alınca 75-80 dereceyi geçmedi.

@yapiz hocam bu attığınız artic freeze 360mm olan rgbsiz değil mi? Bu modelin rgb olanı yok mu

Aradaki 800 tl fark sadece led için mi? eğer öyleyse gerek yok çok saçma geldi.

Aradaki 800 TL fark sadece LED için mi? Eğer öyleyse gerek yok çok saçma geldi.

Evet sadece LED farkı var. RGB istiyorsanız buna da bakabilirsiniz.

Evet sadece LED farkı var. RGB istiyorsanız buna da bakabilirsiniz.
Anladım ama articde indirime girdiğinde muhtemelen 3.500 bandında galahad ile aynı.
Şimdi ben servisi arayacağım birazdan geçen hafta 360R modeli yoktu olsada istemiyorum demiştim. Muhtemel onun dengi CM illusion yada termalthake bahsettiler modeli tam bilmiyorum.
Sormak istediğim sana hocam bu modeller arasında bana yollacak sıvı soğutmalar artic freezerdan kötü olur mu? Kötü olursa arayıp direk para iadesi yapalım diyeceğim. Hangi model var onuda öğrenmem lazım hem ellerinde.

@yapiz hocam artic modeli benim kasada sıkıntı yaratır mı peki cm td 500 mesh var. Lianli galahad ile artic aradında hangisi daha iyi galahadda güzel duruyor. Artic radyatör kalın olduğunu söylüyorlar ramleri egsoz fanı baskılarmı bilemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı