13600KF sisteme elektrik geliyor ama görüntü yok

RAM
T-force , cl 14 , 5600 mhz
SSD veya HDD modeli
m2 sata 500 gb
Ekran kartı
asus mini 3060ti
Anakart
Asus prime z690-a
İşlemci
İntel i5 13600 kf
Parça parça olarak yeni topladığım DDR5 sistemim de fanlar dönmüyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Anakartımın pinlerinden bir tanesi kırık geldiği için direkt olarak ASUS yetkili servise yolladım ve soket değişikliği yapıldı garanti kapsamında. Fakat şu an bilgisayara start verdiğim zaman ne fanlar dönüyor ne de görüntü geliyor.

Yenilediğim parçalar.
i5 13600KF işlemci.
Anakart ASUS Prime Z690-A
T-Force 32 GB 5600 MHz RAM.

Sistemimim tam olarak parçaları ise.

High Power 750 wat 80 Plus Gold Power.
500 GB M.2 SATA.
Gamepower kasa.
ASUS 3060 Ti ekran kartı.

Hakkari de görev yaptığım için hiçbir bilgisayarcı da DDR5 sistem yok ondan ötürü sistemin arıza tespiti de yapılamıyor ne yazık ki. Bundan ötürü net bir bilgiye ulaşamıyorum.

Parçaların uyumu hakkında bir fikrim yok. Kurulum işlemini sorunsuz bir şekilde yaptınız mı? Belki parçalar yerine oturmamıştır. Birkaç ay önce aynı sorunu yaşadım, fark edince hemen düzelttim ve kullanıyorum.

Fanlar dönüp kapanıyor mu? Yoksa hiç mi dönmüyor?
Hiç dönmüyor fanlar.

Parçaların uyumu hakkında bir fikrim yok. Kurulum işlemini sorunsuz bir şekilde yaptınız mı? Belki parçalar yerine oturmamıştır. Birkaç ay önce aynı sorunu yaşadım, fark edince hemen düzelttim ve kullanıyorum.
Evet kurulum işlemini sorunsuz bir şekilde video izleyerek destek alarak yaptım ve daha öncesinde de yapmıştım zaten ama birçok kere kontrol ettim

Parça parça olarak yeni topladığım DDR5 sistemim de fanlar dönmüyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Anakartımın pinlerinden bir tanesi kırık geldiği için direkt olarak ASUS yetkili servise yolladım ve soket değişikliği yapıldı garanti kapsamında. Fakat şu an bilgisayara start verdiğim zaman ne fanlar dönüyor ne de görüntü geliyor.

Yenilediğim parçalar.
i5 13600KF işlemci.

500 GB M.2 SATA.
Gamepower kasa.

Hakkari de görev yaptığım için hiçbir bilgisayarcı da DDR5 sistem yok ondan ötürü sistemin arıza tespiti de yapılamıyor ne yazık ki. Bundan ötürü net bir bilgiye ulaşamıyorum.

Kabloları iyi takımamışssın cano.

Hiç dönmüyor fanlar.

Evet kurulum işlemini sorunsuz bir şekilde video izleyerek destek alarak yaptım ve daha öncesinde de yapmıştım zaten ama birçok kere kontrol ettim
Hocam Statik elektrik sorunu olabilir,Kasa şartelini kapatarak 10 saniye power tuşuna basili tutun ,Belki işe yarar,Ayrica RAM larin slotlarida sorun yasatabilir.

Kabloları iyi takımamışssın cano.
Şöyle fotoğrafını atayım dostum da eminim gibi ya çünkü ilk geldiğinde de ben monte yaptım pc yi bir problem yaşamamıştım ama bir sorun görüyorsan tabii ki yine söyleyebilirsin.

Hocam Statik elektrik sorunu olabilir,Kasa şartelini kapatarak 10 saniye power tuşuna basili tutun ,Belki işe yarar,Ayrica RAM larin slotlarida sorun yasatabilir.
Statik elektrik için de yaptım hocam ama o da değil gibi duruyor. Ramlerin slotlarının hepsini denedim tek tek takarak , dual takarak ama sonuç yine negatif.

Dosya Ekleri

• IMG_20230913_005802.jpg
    IMG_20230913_005802.jpg
    321,3 KB · Görüntüleme: 15
Şöyle fotoğrafını atayım dostum da eminim gibi ya çünkü ilk geldiğinde de ben monte yaptım PC'yi bir problem yaşamamıştım ama bir sorun görüyorsan tabii ki yine söyleyebilirsin.

Statik elektrik için de yaptım hocam ama o da değil gibi duruyor. RAM'lerin slotlarının hepsini denedim tek tek takarak, Dual takarak ama sonuç yine negatif.

Hocam PSU'nun çalışmama ihtimali var, size bir bağlantı paylaşacağım, bu şekilde PSU nuzu test edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yenilediğim parçalar.
i5 13600KF işlemci.

500 GB M.2 SATA.
Gamepower kasa.

Paylaştığınız görselden gördüğüm kadarıyla front panel bağlantılarını yapmamışsınız, Power SW, reset SW olan kabloları.

Yaptıysanız da kontrol edin sisteme startı Power SW verecek, ayrıca işlemciyi soğutucusuz çalıştırmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı