13650TL sistem mantıklı mı?

Bütçe
13650

draenoth

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba kendi araştırmalarımla bir sistem oluşturdum bütçem başlıkta belirttiğim gibi.
Sistemde içime sinmeyen tek şey PSU.
Sistemi İtopya'dan alacağım direkt olarak mağazasından o yüzden bütün parçaları buradan seçtim.
Sistem ile ilgili olumlu/olumsuz, gerekli veya gereksiz gördüğünüz parçaları belirtmenizi rica ediyorum. Cevaplayan ve yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

sistemson.png

Kullanım amacı sadece oyun olacaksa M.2 NVMe gerekli olmaz. Büyük dosya işlemleri olacaksa tercih edebilirsin.

Ayrıca Intel sistem için RAM frekansı aşırı önemli değil. Disk hızı önemli ise RAM'den biraz kısıp Samsung 970 Evo Plus alınabilir.

Kasa bana çok pahalı geldi. İşlemci OC yapılabiliyorken kasadan biraz kısıp belki sıvı soğutma tercih edilebilir.

Bunlar kişisel görüşüm. Sistemi kullanacak olan sizsiniz.

Merhaba kendi araştırmalarımla bir sistem oluşturdum bütçem başlıkta belirttiğim gibi.
Sistemi İtopya'dan alacağım direkt olarak mağazasından o yüzden bütün parçaları buradan seçtim.
Sistem ile ilgili olumlu/olumsuz, gerekli veya gereksiz gördüğünüz parçaları belirtmenizi rica ediyorum. Cevaplayan ve yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 771267

i5 yerine Ryzen 5 3600X'ya da XT alabilirsin bence hem anakartının da fiyatı düşer RAM konusunda ise 3600 yerine 3200 al SSD'yi 256'ya indirip yanına 1TB HDD koyarsan da çok güzel bir sistem olur bence.

Eki Görüntüle 771267

İşlemci fanını çıkar ve kasayı değiştir bence. Kasa özelliklerine göre çok pahalı. Onun yerine MSI Mag Forge 100M alabilirsiniz.

İşlemci fanını çıkar ve kasayı değiştir bence. Kasa özelliklerine göre çok pahalı. Onun yerine MSI Mag Forge 100M alabilirsiniz.
İşlemci fanını çıkartıp tipsiz Intel fanına mı kalsın? :D

Eki Görüntüle 771267

Hocam RTX 3060 Ti'ye 5700 TL para mı vereceksiniz?

Geri
Yukarı