1366x768 Çözünürlük 15.6 Notebook İçin Yeterli Midir?

suhakazan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar notebook alacağım fakat iki notebook arasında kaldım. Birinin rami ve ekran kartı daha iyi fakat çözünürlüğü 1366x768 diğerinin rami ve ekran kartı daha düşük, onun ekran çözünürlüğü 1920x1080 sizce hangisi alınmalı?

Kardeşim mantık hatası var, ekran çözünürlüğü yüksek olanda ekran kartı nasıl düşüyor ? O zaman 4 kat daha beter bir performans alman gerekir FPS olarak. Yani bunlar aynı fiyat skalasında olamaz. Link veya bilgisayar bilgilerini atman mümkün mü?

Yüksek çözünürlüklü olanı almanı tavsiye ederim. Çünkü günümüzde artık 720p pek uygun değil. Oyunlar bile full hd ' de daha iyi görünecektir. Eğer ki performans düşüşü yaşarsan ayarları 720p ye çekersin bu kadar basit. :)

Bende 1920x1080 ekranı olan bir bilgisayar alma taraftarıyım fakat aynı fiyata 16 gb ram ve İ7 işlemci elde edilebildiği için bu iki bilgisayar arasında kaldım.

Bende 1920x1080 ekranı olan bir bilgisayar alma taraftarıyım fakat aynı fiyata 16 gb ram ve İ7 işlemci elde edilebildiği için bu iki bilgisayar arasında kaldım.
Bilgisayarı günlük kullanım için alacaksanız bence HP yi alın derim. Ekran kalitesi daha önemlidir. İşlemciler arasında pek bir hız farkı yok bence. İkiside sizi tatmin edecektir. HP ye ram ekleme olanağı varsa (araştırmadım bilmiyorum) 8 daha takarsınız 16 olarak kullanırsınız. Bu size çok pahalıya mal olmaz. Ekran kartları zaten aynı (Gt 940m). Yani günlük kullanımda ekranın kaliteli olması sizi daha tatmin edecektir. Zaten işlemcilerin ikiside U serisi (Düşük güç tüketen ve diğer işlemcilere göre performansıda daha azdır). Ayrıca Casper marka önermiyorlar (nedenini bilmiyorum). Servis açısından da bakmanızı öneririm. Ya da oyun için birşey arıyorsanız sizi başka modellere yönlendireceğim ve nedenlerini de söyleyeceğim. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı