1366x768 için GTX 1050 vs RX 460 vs RX 550

Dostum 4gb al 2 yetmez diyen arkadaşlara aldırma bende 1366x768 monitör kullanıyorum R7260x'im var ve oyunlarda en fazla 1.2 gb gördüm gddr5 olmasının bu konuda çok büyük avantajı var zaten senin alıcağın ekran kartınında 4gb'lık görüntü işlemesi mümkün değil doğruya doğru o yüzden fazladan kullanmayacağın 2gb'a para verme.

İkinci konu ise 1080p'ye yükseltme isteğin bunu nvidia'da dsr amd'de ise vsr ile yaparsın ama teknik olarak ikiside aynı şey 1080p'ye yükselttiğin zaman ekran kartın daha fazla görüntü işleyeceği için daha fazla yorulucaktır evet ama inan bana 1080p'yi kullanmayacaksın çünki görüntü inanılmaz bulanıklaşıyo kendim denediğimden biliyorum

Diğer bir sorun ise monitörün tahmin ediyorumki benimki gibi vga girişli analog bir monitör ve üzülerek söylüyorumki bu monitörler ile saydığın ekran kartlarını kullanamassın sebebi ise nvidia ve amd'nin son yıllarda çıkarttığı ekran kartlarından maliyeti düşürmek adına analog görüntü çipini çıkartmış olması yoksa bende rx460 2gb almak istiyordum, çözüm olarak aktif dönüştürücü kullanabilirsin fakat buda gecikmeye sebep olucak yani mouse hareketlerin ve bunların ekrana gelmesi arasında 1sn gibi bir gecikme olacak ve bu her ne kadar film ve videolarda sorun teşkil etmesede oyunlarda sana kafayı yedirtir

Sonuç olarak
Eğer ben 1sn gecikmeyi dert etmem dersen arkadaşın attığı sapphire 560 2gb modelini al (ki tavsiye etmiyorum dediğim gibi)

Yada 600tl'ye ikinci el R9 380 veya R9 380x gibi kartlar bulabilirsin ki bunlar 2 sene öncesinin 2k oyun kartları ve rx560'dan daha performanslılar ve ikinci eldede korkulacak birşey yok zaten ekran kartlarının 3yıl garantisi olduğundan alacağın kartında 1yıl garanti süresi kalmış olacak

Dostum 4gb al 2 yetmez diyen arkadaşlara aldırma bende 1366x768 monitör kullanıyorum R7260x'im var ve oyunlarda en fazla 1.2 gb gördüm gddr5 olmasının bu konuda çok büyük avantajı var zaten senin alıcağın ekran kartınında 4gb'lık görüntü işlemesi mümkün değil doğruya doğru o yüzden fazladan kullanmayacağın 2gb'a para verme.

İkinci konu ise 1080p'ye yükseltme isteğin bunu nvidia'da dsr amd'de ise vsr ile yaparsın ama teknik olarak ikiside aynı şey 1080p'ye yükselttiğin zaman ekran kartın daha fazla görüntü işleyeceği için daha fazla yorulucaktır evet ama inan bana 1080p'yi kullanmayacaksın çünki görüntü inanılmaz bulanıklaşıyo kendim denediğimden biliyorum

Diğer bir sorun ise monitörün tahmin ediyorumki benimki gibi vga girişli analog bir monitör ve üzülerek söylüyorumki bu monitörler ile saydığın ekran kartlarını kullanamassın sebebi ise nvidia ve amd'nin son yıllarda çıkarttığı ekran kartlarından maliyeti düşürmek adına analog görüntü çipini çıkartmış olmasımyoksa bende rx460 2gb almak istiyordum, çözüm olarak aktif dönüştürücü kullanabilirsin fakat buda gecikmeye sebep olucak yani mouse hareketlerin ve bunların ekrana gelmesi arasında 1sn gibi bir gecikme olacak ve bu her ne kadar film ve videolarda sorun teşkil etmesede oyunlarda sana kafayı yedirtir

Sonuç olarak
Eğer ben 1sn gecikmeyi dert etmem dersen arkadaşın attığı sapphire 560 2gb modelini al (ki tavsiye etmiyorum dediğim gibi)

Yada 600tl'ye ikinci el R9 380 veya R9 380x gibi kartlar bulabilirsin ki bunlar 2 sene öncesinin 2k oyun kartları ve rx560'dan daha performanslılar ve ikinci eldede korkulacak birşey yok zaten ekran kartlarının 3yıl garantisi olduğundan alacağın kartında 1yıl garanti süresi kalmış olacak

dvi görüntü çıkışı analog mu sayılıyor pek anlamıyorum o işlerden dvi görüntü çıkışı var monitorümde vga dışında

dvi-ı mı dvi-d mi monitörün arkasında yazması lazım

Buradaki monitorümde yokmuş diğeri de Samsun'da ama yanlış hatırlamıyorsam dvi-i idi.

dvi-ı mı dvi-d mi monitörün arkasında yazması lazım

www.casperstore.net/-2909 bu üründü sanırım ama fotoğraflarından pek bir şey gözükmüyor. Peki analog olduğunu varsayarsak R7 260X alsam olur mu sen performansını beğeniyor musun açıkçası ben ikinci elde ayıplı mal alabileceğimden korkuyorum o yüzden kesinlikle sıfır ürün alacağım. Sizce R7 260X iyi midir benim beklentilerimi karşılayabilir mi yazılımsal sıkıntı çıkarabilir mi?(Benim R7 240 WİN7'de son sürücüleri çalıştırmıyordu ve dxdiag arayüzünde HD 7700 series olarak gözüküyordu.)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı