13700KF için toplanan sistem nasıl?

Evet hocam haklısın, ama ilerisi için 1000W seçmiştim 850W önümüzdeki 7 - 8 yıl için yeterli olur mu sizce?

RTX 4080 için 850W PSU gayet yeterli olacaktır.
Fazlası gereksiz olur.
MSI MPG A850G PCI-E5 850W 80+ Gold tercih etmen daha mantıklı olacaktır.

Enflasyondan dolayı parça fiyatları gün be gün artar malesef. Ekran kartı dışında bu derece kaliteli parça seçimi isabetli bence. İleride upgrade edeyim derken mevcut parça ikinci el olduğundan değer kaybeder. İleride RTX 4080'e geçeceksen bu haliyle iyi bir sistem bence. Ekran kartıyla idare edersin.

Özelleştir kısmından ekran kartıni sec, kasayı GT502 yap SSS'yi Renegade yap 80.000 tutuyor tam. Her parçası da kaliteli güzel bir sistem. 80.000'e RTX 3060 sistem alınmaz.

Bu sistemi su sekilde ozellestirip alabilirsiniz.

Ekran Resmi 2023-12-12 11.43.17.png

PSU konusu ise RTX 4080'li sistem için ileriye dönük olmuş bence. Tamam sistem 1000 WATT çekmez ama 850 WATT'a göre daha az zorlanacağından PSU daha az zorlanır, daha az ısınır, daha az fan sesi yapar, daha uzun ömürlü olur.

PSU konusu ise RTX 4080'li sistem için ileriye dönük olmuş bence. Tamam sistem 1000 WATT çekmez ama 850 WATT'a göre daha az zorlanacağından PSU daha az zorlanır, daha az ısınır, daha az fan sesi yapar, daha uzun ömürlü olur.
Evet ben de sizin gibi düşündüğüm için bu şekilde ayarladım sistemi, kesinlikle daha farklı markalarda daha ucuza ürünler var ama en iyisini alamasam da en iyilere yakın kaliteli parçalar olmasını istedim, uzun ömürlü olması ve daha az sorun çıkartacak bir sistem olduğunu düşünüyorum bu şekilde.

Bu sistemi su sekilde ozellestirip alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2049969
Sistem güzel hocam elinize sağlık, aslında ben de AMD düşünüyordum fakat kullanan arkadaşlarım yarısı uzak dur derken yarısı memnun o yüzden kafam karıştı, özellikle çekirdekleri az olduğu için sorun yaşayan arkadaşlarım var emin olamadım intele döndüm.

Son düzenleme:
Sistem güzel hocam elinize sağlık, aslında ben de AMD düşünüyordum fakat kullanan arkadaşlarım yarısı uzak dur derken yarısı memnun o yüzden kafam karıştı, özellikle çekirdekleri az olduğu için sorun yaşayan arkadaşlarım var emin olamadım Intel'e döndüm.

RTX 4080 ekran kartıyla beraber B650 chipset anakart kullanmak olmaz.
Z serisi bir anakart varken neden B650 chipset tercih edeceğiz?

Evet ben de sizin gibi düşündüğüm için bu şekilde ayarladım sistemi, kesinlikle daha farklı markalarda daha ucuza ürünler var ama en iyisini alamasam da en iyilere yakın kaliteli parçalar olmasını istedim, uzun ömürlü olması ve daha az sorun çıkartacak bir sistem olduğunu düşünüyorum bu şekilde.

Sistem güzel hocam elinize sağlık, aslında ben de AMD düşünüyordum fakat kullanan arkadaşlarım yarısı uzak dur derken yarısı memnun o yüzden kafam karıştı, özellikle çekirdekleri az olduğu için sorun yaşayan arkadaşlarım var emin olamadım intele döndüm.

7800X3D su an piyasadaki en iyi oyun islemcisi. Daha iyisi yok. 8 cekirdegin de herhangi bir oyun icin az gelmesi mumkun degil zaten yakin gelecekte bile. Intel tarafindaki tum cekirdekler performans cekirdegi degil ayrica. Performans ve verimlilik cekirdekleri bir arada orada. Ayrica Intel islemcileri su an hem asiri guc tuketiyor hem de cok isiniyor ozellikle i7 ve i9 ailesi.

7800x3D su an piyasadaki en iyi oyun islemcisi. Daha iyisi yok. 8 cekirdegin de herhangi bir oyun icin az gelmesi mumkun degil zaten yakin gelecekte bile. Intel tarafindaki tum cekirdekler performans cekirdegi degil ayrica. Performans ve verimlilik cekirdekleri bir arada orada. Ayrica Intel islemcileri su an hem aşırı guc tuketiyor hem de cok isiniyor ozellikle i7 ve i9 ailesi.

Satın almışken en iyisi ve en günceli olsun şeklinde sistem toplayanlara ne demeli bu durumda?
Yani 14.nesil işlemcileri tercih eden kesim için?
Intel 15.nesil işlemcilerle beraber soket değişikliğine gidecek zaten.

Geri
Yukarı