13K bütçede i7/R7 laptop önerisi

13K bütçem var. 144Hz olmalı en az.
i7 10750H üstü.
R7 4800H üstü.
En az RTX 2060 olan Gaming laptop bakıyorum.
Valorant CS:GO Rocket League tarzı oyunlar oynayacağım için işlemciye çok önem veriyorum. HP Omen 3060 R5 olanı, i7 2060TAN hatta R7 3050'den daha az performans veriyor. O yüzden önerilerinizi bekliyorum. i7+2060 vs R7 5800H+3050 arasından hangisi seçilir?

Hocam attığınız iki ürün de 14 Bin TL ve bütçemi 13 Binden fazla arttıramam çünkü arttırılmış bütçem 13K
Hocam yurt dışından alabilirsem Dash güzel duruyor. Teşekkürler fakat yurt içi öneriniz var mıdır? 13K bütçeye ne alınabilir?

13K bütçem var. 144Hz olmalı en az.
i7 10750H üstü.
R7 4800H üstü.
En az RTX 2060 olan Gaming laptop bakıyorum.
Valorant CS:GO Rocket League tarzı oyunlar oynayacağım için işlemciye çok önem veriyorum. HP Omen 3060 R5 olanı, i7 2060TAN hatta R7 3050'den daha az performans veriyor. O yüzden önerilerinizi bekliyorum. i7+2060 vs R7 5800H+3050 arasından hangisi seçilir?
Omen 3060 r5 in r7 3050 den daha az performans verdiğini neye dayanarak söylediniz

Omen 3060 r5 in r7 3050 den daha az performans verdiğini neye dayanarak söylediniz
Hocam YouTube'da Valorant videolarına baktım R7 3050 200 üzeri çok rahat alırken r5 3060, 144 altına bile düşüyordu bazen.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...agaza=GpnTeknoloji&url_src=and-product-detail
hocam bu alınır mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
43.24

43.24
[/QUOTE]
Omen'in daha az performanslı olduğunu bu videolar ile söyleyemezsiniz. Sebeplerini hemen sayayım;
1-Ayarlara göre değişir, örneğin oyun low ayarlarda daha çok CPU kullanırken, en yüksek ayarlarda GPU kullanımı ℅100'e kadar çıkabiliyor.
2-Valorant'ın optimizasyon sorunu var, çözülene kadar FPS sistemden sisteme değişir, hatta bazı zamanlarda daha düşük sistemlerde daha iyi FPS verebiliyor oyun.
3-İki videonun arasında tarih farkı var ise yakın tarihteki video daha düşük performans verecektir yine optimizasyon problemi yüzünden.
4-Tek bir oyundan hangi sistemin iyi olup hangi sistemin kötü olduğunu anlamak imkânsız.

43.24
Omen'in daha az performanslı olduğunu bu videolar ile söyleyemezsiniz. Sebeplerini hemen sayayım;
1-Ayarlara göre değişir, örneğin oyun low ayarlarda daha çok CPU kullanırken, en yüksek ayarlarda GPU kullanımı ℅100'e kadar çıkabiliyor.
2-Valorant'ın optimizasyon sorunu var, çözülene kadar FPS sistemden sisteme değişir, hatta bazı zamanlarda daha düşük sistemlerde daha iyi FPS verebiliyor oyun.
3-İki videonun arasında tarih farkı var ise yakın tarihteki video daha düşük performans verecektir yine optimizasyon problemi yüzünden.
4-Tek bir oyundan hangi sistemin iyi olup hangi sistemin kötü olduğunu anlamak imkânsız.
[/QUOTE]
Hocam Omen daha kötü demedim Valorant için böyle dedim. Yüksek ayarlarda oynarım çoğunlukla zaten. Yüksek ayarlarda Omen daha mı iyi performans verir? Yani Omen mi tercih edilmeli sizce? Son attığım TUF nasıldır? 13K bütçede 3060 olanı mı almalıyım? Espor ağırlıklı oynadığım için işlemci daha önemli diye düşündüm.

Geri
Yukarı