14.000₺ i5 10600K ve RTX 3060 Ti sistem nasıldır?

Bütçe
14.000 TL
Bekleyin o zaman yeni bir sistem geliyor...
Hocam hard disk de var bu arada onu da belirtmiştim. Daha doğrusu hard diskim var 😁
@Denji monitör lazım.
@thunderofbird 1080p mi yoksa 2K mı oynayacaksınız hocam? Eğer 2K ise attığım monitörü alabilirsiniz, 1080p ise sistemde bazı değişiklikler yapabilirim.

1080p oynayacağım hocam

2 tane:

Yaklaşık 13905 TL.

2 tane:

Yaklaşık 13905 TL.
Çok teşekkürler, hocam 600W güç kaynağı sıkıntı olmaz mı sizce. Bir de hocam bütçeyi 1000TL kadar zorlayabilseydim işlemci ne önerirdiniz acaba?

Çok teşekkürler, hocam 600W güç kaynağı sıkıntı olmaz mı sizce. Bir de hocam bütçeyi 1000TL kadar zorlayabilseydim işlemci ne önerirdiniz acaba?
İşlemci olarak 10700K da alabilirsiniz bence. Intel versiyonu. Fakat anakartı o işlemciye uyumlu olarak almanız gerekir. Tabii SSD ve RAM uyumunun da gerektiğini unutmayalım. PSU alternatifi olarak mümkünse bunu alın:

İşlemci olarak 10700K da alabilirsiniz bence. Intel versiyonu. Fakat anakartı o işlemciye uyumlu olarak almanız gerekir. Tabii SSD ve RAM uyumunun da gerektiğini unutmayalım. PSU alternatifi olarak mümkünse bunu alın:
Hocam seçtiğim ana kart ile neden uyumlu olmuyor acaba 10700k? Bir de SSD RAM uyumu derken ben de Samsung evo 970 plus var da nasıl bir karşılatırma yapmam lazım acaba RAM alırken

Hocam seçtiğim anakart ile neden uyumlu olmuyor acaba 10700K? Bir de SSD RAM uyumu derken ben de Samsung Evo 970 Plus var da nasıl bir karşılaştırma yapmam lazım acaba RAM alırken
RAM'in frekansı önemlidir. Bir de anladığım kadarıyla SSD'de M.2 var. O yüzden seçeceğiniz anakartın M.2 desteği bulunmasına dikkat edin.

RAM'in frekansı önemlidir. Bir de anladığım kadarıyla SSD'de M.2 var. O yüzden seçeceğiniz anakartın M.2 desteği bulunmasına dikkat edin.
Anladım hocam çok zor bir şey değilmiş, böyle Ram anakart uyumu dendiği zaman çok başım ağrıyor, halbu ki o kadar da bir şey değilmiş yeni nesil anakartlarda M2 girişi vardır heralde zaten, tabi almadan önce kontrol edicem onu.
Hocam şöyle bir sistem var takas teklifi yapıldı bana(laptopumu satıyorum). Ne diyorsunuz acaba bu sistem için değer mi fiyatına göre;

Bu fiyata 3070 toplanmaz mı?
Hocam şöyle bir sistem teklif edildi takas olarak, laptopumu satıyorum da, ne diyorsunuz acaba bu sistem fiyatına göre iyi midir, benim amacıma da uygun toplanmış gibi render vesaire;

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı