14.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
14000
Sırf "Monster" diye ön yargılı olmayın. Sağlam ve güzel bir laptoptur.

@Batucloud ve @Zleh sebep?
Amacım sadece oyun oynamak değil reis.
Konfor da önemli.
Monster kötü bir marka değil ancak konforlu da değil. En basit örneği
Oyuna gireceksin fanların sesi o kadar yüksek olacak ki o fan sesini duymamak için kulaklık takmak zorunda kalacaksın.

Arkadaşlar şu ASUS TUF DASH F15 nasıl? Fiyatı görece daha uygun ek olarak tasarımda ciddi artıları var. Üniversite ortamında gezdireceğimi düşünüyorum açıkçası çok hoşuma gitti ama 4 çekirdekli i7 korkutuyor, bildiğim kadarıyla U serisi işlemcilerin TDP'si 35W'a çıkarılmış hali. Oyun için sorun olmayacaksa tercih yapabilirim hem ısınma daha az olur. 6 çekirdeği laptopta kullanacağım bir senaryo yok şu an aklımda, ileride de gerek olmaz (laptopta yapmama).

Arkadaşlar şu ASUS TUF DASH F15 nasıl? Fiyatı görece daha uygun ek olarak tasarımda ciddi artıları var. Üniversite ortamında gezdireceğimi düşünüyorum açıkçası çok hoşuma gitti ama 4 çekirdekli i7 korkutuyor, bildiğim kadarıyla U serisi işlemcilerin TDP'si 35W'a çıkarılmış hali. Oyun için sorun olmayacaksa tercih yapabilirim hem ısınma daha az olur. 6 çekirdeği laptopta kullanacağım bir senaryo yok şu an aklımda, ileride de gerek olmaz (laptopta yapmama).
İşlemcisi güçsüz hocam. Ben önermiyorum.

Laptop bu, fanların sessiz çalışmasını beklemen saçma.
12 yılda 4 farklı laptop eskittim bunların 3ü gaming laptopdu. Yani fan sesi nedir, olması gereken sınırları nedir iyi bilirim. Bu adamın videolarını izlersen fan sesi olayını anlarsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3070 ekran kartımı satışa koydum ve 1 saat içerisinde 2 tane 14.000 teklife geldi, ben de kısıtlama bitince kartı elimden çıkarıp bir laptop almayı düşünüyorum. İdarelik bilgisayarım olduğu için Amazon veya Newegg gibi alternatiflere de yönelebilirim ama önceliğim Türkiye'den almak.

İsteklerim:

-120Hz üstü panel. O boyutlar için IPS, TN vb. olması önemli değil. Çerçeveler inceldiği için boyutu da pek önemli değil benim için.
-NVIDIA ekran kartı. (Fanboyluktan değil, NVIDIA Broadcast ile GeForce Experience işime yarıyor.) Bu fiyatlarda zaten 2070 ile 3060 alternatifler gördüm. Muhtemelen 1080p üstüne çıkmayacağım ama 2070'in 8 GB olması açıkçası cezbediyor.
-Görüntü portlarının NVIDIA ekran kartına bağlı olması veya BIOS vb. üzerinden ayarlanabilir olması. Ayrıca G-Sync de kullanmak istediğim için NVIDIA ekran kartına bağlı bir DP çıkışı istiyorum. Çoğu modelde Type-C ile ortak koyuyorlar, çalışmasına bir engel değilse öyle de olabilir ama bir USB portunun boşa gitmesi pek cazip gelmiyor.
-Kaliteli kasa hele klavye kısmı alüminyum olursa süper olur. Klavye mümkünse düz beyaz veya RGB aydınlatmalı olsun, düz kırmızı ışıklı klavyelerde ise LED'ler kapalıyken tuşlar beyaz çıkartmalı ise tercih edebilirim. Ayrıca yükteki sıcaklıkları ve fan sesini pek dert etmesem de masaüstündeyken sessiz ve dolayısıyla serin çalışmasını tercih ederim. Aşırı farklar olmadığı müddetçe bilindik markalardan tercih yapmayı isterim.
-Depolama ve bellek olarak ise 16 GB bellek ve 500 GB SSD gayet yeterli. HDD'ye ihtiyacım yok ama önceki bileşenlerin fazla olmasına da itirazım olmaz.
-İşlemci konusunda oyunda iken frekansı drop gircek kadar kısmadığı veya IGPU'su ile NVIDIA ekran kartı arasında geçiş problemi olmayan (artık kaldı mı bilmiyorum ama) herhangi bir 6 ve üstü çekirdekli işlemci olabilir. AMD, Intel fark etmez fakat dizüstü cihazlarda hem kablosuz kolaylıkları, hem daha stabil güç planları hem de sektöre daha alışkın olduğu için Intel birinci tercihim.

Kendi bulduğum cihazlardan Monster'ı saymazsak bu cihaz var fakat kısıtlama sonun beklemem gerektiği için kaçacak sanırım :( ayrıca DP göremedim.
Acele etme geldiğinde 3060'lı bir Legion 5 alırsın.

Geri
Yukarı