14.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
14000
Ön siparişte bu, işimi görmez
Konu sahibi arkadaşın attığı Acer'dan neyi eksik neyi fazla acaba? Fiyat daha pahalı.
aynı laptop,aynı satıcı sadece site farklı olduğu için sitenin biri indirin yapmış diğeri yapmamış
Bu PC geçen hafta sepette 15.400 falandı da şu an yine artmış yoksa önerecektim. Ama Omen bence gayet iyi.
O modelin ekranı kötüydü sanırım

Önerilenleri gördükçe gözlerim kanadı, umarım konu sahibi bunları sipariş etmemiştir. Clevo üretimi Monster Tulpar ve düşük TGP + ısınma sorunlu MSI Katana. Predator bir miktar iyi fakat daha iyi seçenekler var.

Bütçene en uygun seçenek bu HP Omen'dir: Omen 15 5800H+3060

Eğer CS:GO, Valorant gibi Competitive oyunları çok oynuyorsan sana önerebileceğim 14 vermişken 1K daha ekle MUX Switch'e sahip ve daha yüksek tazeleme hızları olan şu iki laptoptan birini tercih et:

Omen 15 i7-10870H+3060 100W

Aorus 15P KC i7-10870H+3060 115W

Omen'in artısı bir miktar daha yüksek yenileme hızı ama ha 240 ha 300 bir fark hissedilebilir mi sanmıyorum aralarında. Çok büyük bir mevzu değil yani. Bazıları Coil Whine'dan şikayetçi oluyor fakat tamamen şans bildiğiniz gibi, arkadaşım kullanıyor kendim de test ettim en ufak bir CW söz konusu değil. Isı durumları gayet stabil. Herhangi bir throttle söz konusu değil. Aorus'un ise tek eksisi 2 SSD kullanımında sadece sabit ve düz bir masa yüzeyinde kullanmalısınız. Yoksa seste cızırtı ve kasada normalden fazla ısınma oluyor. Eğer içindekini satar 1-2 TB tek SSD yapar yoluma devam ederim diyorsanız bir eksi olmaz bu sizin için. Tabii kullanımınıza bağlı 512 GB bile yetebilir. Bu üç modelin de ekranları %72 NTSC ve %100 e yakın sRGB renk gamutunu destekler. Hepsi de ekran açısından sizi memnun eder. Varsa aklınıza takılan en ufak bir sorun sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı