14.000 TL sistem tavsiyesi

Elussi0n

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şöyle bir sistem toplamayı düşünüyorum herhangi bir darboğaz olur mu? Kaç yıl yeni nesil oyunlarda Ultra'da 100+ FPS alırım?
Sizi uğraştırmamak için her şeyi bütün detaylarıyla yazdım sistem klavye+mouse dahil.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600XT 3.8GHz (Turbo 4.5GHz) 6 Core 12 threads 35MB cache AM4
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart: ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac socket AM4, DDR4 3466MHz+ (OC), Ultra M.2, USB 3.1 gen1, HDMI, DP, Wi-Fi (Ryzen 3000 serisi uyumlu versiyon)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bellek: Adata DDR4 (8x2) 3000MHz Single XPG Gammix D30 RAM
Ekran Kartı: Zotax RTX2080 Super triple fan 8 GB 256Bit GDDR6
SSD: Adata XPG Spectrix S40G RGB 512 GB 3500/1900MB/s NVMe M.2 SSD
Kasa: Dark diamond Pro mesh 750W 4x12cm frgb fan, Full akrilik yan panel, USB 3.0 bilgisayar kasası
Monitör: HP 21.5" 6ML40aa 1920X1080 1ms / 144Hz VGA / HDMI FreeSync Gaming monitör
Klavye: Dark Elite Force GK1000 mekanik hisli Rainbow aydınlatmalı Türkçe Q oyuncu klavyesi
Fare: Dark Elite Force GM1000 DPI ayarlanabilir aydınlatmalı USB oyuncu mouse

Son düzenleme:
Anakart'ın markasını yeni öğrendim. Herhangi bir bilgim olmadığı için biraz araştırdım ama kullanan ve inceleyen birisini bulamadım. Bence anakartı bilindik bir markayla değiştirmeniz daha iyi olur.

Hocam kötü bir sistem olmuş. 2080 Super'e 144Hz 1080P TN bir monitör mü konur. Adata'nın 5TL daha arttırarak 3200MHz RAM'leri konulabilir. Kasa ve PSU kötü. Bence 3070 bekleyin daha iyi bir sistem toplanabilir.

Klavye ve mause'ı saymıyorum bile.
Anakart'ın markasını yeni öğrendim. Herhangi bir bilgim olmadığı için biraz araştırdım ama kullanan ve inceleyen birisini bulamadım. Bence anakartı bilindik bir markayla değiştirmeniz daha iyi olur.

Hocam ASRock bilinen bir markadır da sistem olmamış.

Şöyle bir sistem toplamayı düşünüyorum herhangi bir darboğaz olur mu? Kaç yıl yeni nesil oyunlarda Ultra'da 100+ FPS alırım?
Sizi uğraştırmamak için her şeyi bütün detaylarıyla yazdım sistem klavye+mouse dahil.

işlemci: AMD Ryzen 5 3600XT 3.8GHz (Turbo 4.5GHz) 6 Core 12 threads 35MB cache AM4.
anakart: ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac socket AM4, DDR4 3466MHz+ (OC), Ultra M.2, USB 3.1 gen1, HDMI, DP, Wi-Fi (Ryzen 3000 serisi uyumlu versiyon)
bellek: Adata DDR4 (8x2) 3000MHz Single XPG Gammix D30 RAM.
ekran kartı: zotax RTX2080 Super triple fan 8 GB 256Bit GDDR6.
SSD: Adata XPG Spectrix S40G RGB 512 GB 3500/1900MB/s NVMe M.2 SSD.
kasa: Dark diamond Pro mesh 750W 4x12cm frgb fan, Full akrilik yan panel, USB 3.0 bilgisayar kasası.
monitör: HP 21.5" 6ML40aa 1920X1080 1ms / 144Hz VGA / HDMI FreeSync Gaming monitör.
klavye: Dark Elite Force GK1000 mekanik hisli Rainbow aydınlatmalı Türkçe Q oyuncu klavyesi.
fare: Dark Elite Force GM1000 DPI ayarlanabilir aydınlatmalı USB oyuncu mouse.

Monitör çok kötü ve sistem çok kötü olmuş bu fiyata 3070 beklenmeli ve asla almayın bu sistemi.

Hocam kötü bir sistem olmuş. 2080 Super'e 144Hz 1080P TN bir monitör mü konur. Adata'nın 5TL daha arttırarak 3200MHz RAM'leri konulabilir. Kasa ve PSU kötü. Bence 3070 bekleyin daha iyi bir sistem toplanabilir.

Klavye ve Mouse'ı saymıyorum bile.

Hocam ASRock bilinen bir markadır da sistem olmamış.

Vallahi Technopat ve bilindik kişiler tarafından kullanılmadığı için göremedim. Çok da araştırmıyorum yeni markaları. Bence sisteme B450 gitmez gibi geliyor.

Vallahi Technopat ve bilindik kişiler tarafından kullanılmadığı için göremedim. Çok da araştırmıyorum yeni markaları. Bence sisteme B450 gitmez gibi geliyor.

Şaka mısınız ASRock gayet kaliteli bir markadır sizin duymadığınız diye kötü olmuyor ayrıca ASRock alınır mı diye birçok konu var siz bulamamışsınız.
Ayrıca B450M gayet yeterli ama sistem bu fiyata berbat ötesi.
SSD WD Green 480GB yapın.
Monitör: 24.5 ACER KG251QDbmiipx LED FHD FreeSync 1MS 240HZ 400 Nits (2xHDMI, DP) MM Çerçevesiz Siyah Monitör | GameMar
Klavye mouse çöp markalar almayın paranız var zaten mouse olarak ASUS TUF Gaming M5 RGB Gaming Mouse | ITOPYA
Kklavye Philips SPK8404 Siyah/Gümüş Rainbow Aydınlatmalı Blue Switch Meka Fiyatları ve Özellikleri
14380 civarı bir fiyat.

Son düzenleme:
Şaka mısınız ASRock gayet kaliteli bir markadır sizin duymadığınız diye kötü olmuyor ayrıca ASRock alınır mı diye birçok konu var siz bulamamışsınız.
Monitör: 24.5 ACER KG251QDbmiipx LED FHD FreeSync 1MS 240HZ 400 Nits (2xHDMI, DP) MM Çerçevesiz Siyah Monitör | GameMar
Klavye mouse çöp markalar almayın paranız var zaten mouse olarak ASUS TUF Gaming M5 RGB Gaming Mouse | ITOPYA
Kklavye Philips SPK8404 Siyah/Gümüş Rainbow Aydınlatmalı Blue Switch Meka Fiyatları ve Özellikleri
14380 civarı bir fiyat.

Dostum ben kötü bir marka demedim. Sen neden bu kadar fazla sinirlendin? Hepsinde de kendi fikirlerim olduğunu belirttim. Kesinlikle ASRock markası alınmaz, aşırı kötü, berbat gibi kelimeler kullansam dediklerin neyse de. Böyle yazman çok saçma. ASRock ile alakalı araştırmalarımda video olarak inceleyen tanınan birisini bulamadığımı belirttim. İsterseniz biraz daha dikkatli okuyun. Technopat derken forumda kullanmış olan insanları belirtmediğimi de söyleyeyim.

14380 civarı bir fiyat.

Bu da olmamış. Arkadaş 240Hz'de istememiş ki 2080S'e esporcu değilse 240Hz gereksiz. 2K 144Hz monitör gayet ideal olur. Bence 3070 beklenip 3070 sistem dizilebilir.

Geri
Yukarı