14.000 TL sistem toplama önerisi

ClayXV

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

14bin TL bütçem mevcut ve bu konuda bilgim sıfır. Sizin önerilerinizi bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler. Depolama tarafında elimde M.2 SSD mevcut, bundan dolayı sistem depolama olmadan olabilir.

Diğer ekipmanlarım hazır, sadece kasa yani sistem gerekli. Teşekkürler.

Bunu söylemeyi sevmiyorum ama 700 lira ekleyebilirsen aşağıdaki sistem en mantıklısı. Hazır sistem yok ya bütçenin üstünde ya 2060 var ya da stok yok.
Tek tek toplama mevzusuna hiç girmeyelim çıkamayız. Sadece 3060 10-11k.

Bunu söylemeyi sevmiyorum ama 700 lira ekleyebilirsen aşağıdaki sistem en mantıklısı. Hazır sistem yok ya bütçenin üstünde ya 2060 var ya da stok yok.
Tek tek toplama mevzusuna hiç girmeyelim çıkamayız. Sadece 3060 10-11k.
Evet, bunu gördüm ama içerisinden diski çıkartamıyoruz sanırım.

Tamam ama içinde h serisi anakart var bir gamegaraja bakabilirsin bence anakartı bilindik marka al Intel ise B460 en az AMD ise yine B550 yakışır tavsiyemdir istemiyebilirsin.

Evet özelleştirme seçeneği yok olsa bile zaten çıkartma yapamıyoruz. Elinde bulunan SSD nedir?
MERT KUSKAPAN-MK1 / INTEL i5-11400 / ASUS TUF RTX 3060 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Yukarıdakini buldum, buda stok bitmiş.

Elimdeki m2 SSD jamesdonkey 512GB

Tamam ama içinde h serisi anakart var bir gamegaraja bakabilirsin bence anakartı bilindik marka al Intel ise B460 en az AMD ise yine B550 yakışır tavsiyemdir istemiyebilirsin.

Baktım ancak, ismini duymadığım anakart ve ekran kartı markaları var kararsız kaldım.

MSI Gigabyte ASUS gibi markalarda sorun yaşamazsın oyun içinmi istiyorsun.
Bitcoin düşüşte biraz bekleyebilirsin bence.
Yazılımcı olduğum için hemen almam gerekiyor. Oyun ve gündelik yazılım için gerekli. Oyun olarak valorant oynuyorum, çok fazla oyun odaklı değilim ancak 240Hz monitörüm bulunuyor. Tam performans almak isterim.

Yazılım için gerekliyse hemen ekran kartından kapak yiyebilirsin bir dört bin TL zararada girebilirsin benim arkadaş 2060 Super'i 3750 TL civarına almıştı.
Şu an 9bin TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı