14.000 TL'ye Ultrabook Önerisi

Kilopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhabalar, iş ve okul için olabildiğince hafif ve ince bir laptop almayı planlıyorum.
  • Oyun ve ağır işlem gerektiren uygulamalar kullanılmayacak.
  • Sürekli taşıyacağım için olabildiğince hafif olması gerekli.
  • Uzun süre beni götürecek dayanıklı bir cihaz olması iyi olur.

Ryzen 5 5600h ve RTX 3060 şu Acer Nitro 5 modeli bugün o fiyatlara amazon.com üzerinde görmüştüm link bulursam gönderirim.

Ryzen işlemcili ve RTX 3060'lı bulamadım. i7 11800h ve RTX 3050 Ti model buldum.

Ryzen 5 5600h ve RTX 3060 şu Acer Nitro 5 modeli bugün o fiyatlara amazon.com üzerinde görmüştüm link bulursam gönderirim.

Ryzen işlemcili ve RTX 3060'lı bulamadım. i7 11800h ve RTX 3050 Ti model buldum.

Teşekkürler hocam ama bu cihaz taşımak için pek uygun değil gibi gözüküyor.

Teşekkürler hocam ama bu cihaz taşımak için pek uygun değil gibi gözüküyor.

Aslında uygun. Arkadaşım bundan kullanıyordu. Ayrıca aynı boyutta bir laptopu yine başka arkadaşım sırt çantasında taşıyordu. Ama yine de dikkatli olmalısın. Su değmemeli sonuçta. Yağmurlu havalardayız sonuçta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında uygun. Arkadaşım bundan kullanıyordu. Ayrıca aynı boyutta bir laptopu yine başka arkadaşım sırt çantasında taşıyordu. Ama yine de dikkatli olmalısın. Su değmemeli sonuçta. Yağmurlu havalardayız sonuçta.
17.3 ve 2.8kg kadar bir laptop'a çok benzer bir cihazı şu an hali hazırda kullandığım için sürekli taşımak için sabır taşı olmak lazım :)

Geçen ay başı yüksek lisans için sürekli taşımam gereken bir Ultrabook arayışı içine girdim. Özellikle dokunmatik ekranlar birçok isimde daha yardımcı olacağı için dokunmatik ve kalemli modelleri tercih ediyordum. Bircok seri inceledim( Acer spin, Acer Swift, ASUS zenbook flip, MSI Summit, ASUS Vivobook flip, Dell xps, HP spectre X360, HP envy X360, Lenovo Flex). Bu modellerden bazılarının fiyatları yüzünden, bazılarının malzeme kaliteleri vs yüzünden eledim. Sizde isterseniz bu serilerin ürünlerine tek tek bakabilirsiniz. Süreç sonunda Lenovo Flex ile HP envy X360 arasında kaldım. Ve HP olanı tercih ettim oldukça ince fakat komple metal kasa ve 15.6" olduğu için 2kg ye yakın bir ağırlığı var fakat ekrani, dokunmatigi performansı, ve Word, Excel, PDF vs işlerde uğraşırken 11 saat civarında şarj süresi ben oldukça tatmin ediyor tavsiye ederim. Benim aldığım modelin özellikleri 5500u işlemci, 16 GB RAM, 512 GB NVMe SSD, WI-FI6, Bluetooth 5.0, 300nit dokunmatik IPS ekran, typce şarjlı dokunmatik kalem.

Yeni konular

Geri
Yukarı