14.000TL'ye 2. el RTX 3090 alınır mı?

bensenloa

Femtopat
Daha fazla  
Başta mininglenmiş bir kart diye düşündüm ama aradığımda mininglenmediğini 1.5 yıl sadece oyun için kullandığını öğrendim. Doğru mu söylüyor bilmiyorum. Sonra FurMark programında test yaptı ve Max 67 derece gördü. Bu da aklıma acaba kartın TDP'sini düşük olarak mı test yapmış diye düşündürdü. Bunu sorduğumda ise ben bilmiyorum diyerek geçiştirdi. Sizce alınmalı mı?

Kartın faturası varsa 1 bucuk yıl önce sıfır aldıysa minnige zaten fazla maruz kalmamıştır kart yapmış bile olsa.
Test imkanı sunuyorsa siz gidin bildiğiniz bir iki testi uygulayın.

Funmark Test görselini atabilir misiniz. Tüm ekranın görüneceği şekilde birkaç foto atsın hocam.

Daha önce karşılaştım çünkü hocam 300watt çeken kart oynama ile 180 watt çekiyordu Funmark testinde böyle dolandırıcılıklar mevcut. 5 dakika test sonucu dediğim görselleri atsın.

3090 şuan için bile oyunlarda canavar gibi çalışıyor. Madem oyun için aldı neden satıyor? hangi oyunda problem yaşıyor? Sattığı kart 3070 3080 olsa tamam diyeceğim ama kafamı kurcaladı benim. Ben olsam sıfır 4000 serisi kart alırdım.

Kartın faturası varsa 1 bucuk yıl önce sıfır aldıysa minnige zaten fazla maruz kalmamıştır kart yapmış bile olsa.
Test imkanı sunuyorsa siz gidin bildiğiniz bir iki testi uygulayın.

Faturası yok.

FurMark test görselini atabilir misiniz? Tüm ekranın görüneceği şekilde birkaç fotoğraf atsın hocam.

Daha önce karşılaştım çünkü hocam 300watt çeken kart oynama ile 180 watt çekiyordu FurMark testinde böyle dolandırıcılıklar mevcut. 5 dakika test sonucu dediğim görselleri atsın.

Görselleri attım.

3090 şu an için bile oyunlarda canavar gibi çalışıyor. Madem oyun için aldı neden satıyor? Hangi oyunda problem yaşıyor? Sattığı kart 3070 3080 olsa tamam diyeceğim ama kafamı kurcaladı benim. Ben olsam sıfır 4000 serisi kart alırdım.

4090 alacakmış.

Dosya Ekleri

• IMG_0559.jpeg
    IMG_0559.jpeg
    78 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_0558.jpeg
    IMG_0558.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 23
3090 şuan için bile oyunlarda canavar gibi çalışıyor. Madem oyun için aldı neden satıyor? hangi oyunda problem yaşıyor? Sattığı kart 3070 3080 olsa tamam diyeceğim ama kafamı kurcaladı benim. Ben olsam sıfır 4000 serisi kart alırdım.
4K RT her oyunda 60 fps almak istiyorsa 4080 4090'a geçecektir belki.

Hocam arkadaş dediğim kısmı atmamış GPU Chip power yazan kısmı görünücek şekilde foto alabilir miyim

Ayrıca board power yazan kısım da olması gerekli

Arkadaş kartın kaç watt çektiğini görselini atsın.

Hocam arkadaş dediğim kısmı atmamış GPU chip Power yazan kısmı görünücek şekilde fotoğraf alabilir miyim?

Ayrıca board Power yazan kısım da olması gerekli.

Arkadaş kartın kaç watt çektiğini görselini atsın.

Hocam adama sorduğumda yukarıda belirttiğim gibi bilmiyorum dedi. Bende GPU chip Power ve board Power kısmının nasıl açılacağını bilmiyorum.

Rtx 3090'ın miningte kullanılmasını mantıklı bulmuyorum. 0 fiyatına birkaç tane amd kart alırsın ve 3090 çok güç tüketen bir kart. Kartı temiz ise alması kesinlikle mantıklı olur çünkü 14000 TL'ye 0 rtx 4060 ti alır ama rtx 3090 rtx 4060 ti'nin kolunu bacağını kırar. Dlss 3 ile bile anca eşitleniyorlar veya 3090 yine önde oluyor.

Hocam adama sorduğumda yukarıda belirttiğim gibi bilmiyorum dedi. Bende GPU chip Power ve board Power kısmının nasıl açılacağını bilmiyorum.
Hocam 3090'lı sistem toplayan adamın bu kadar bilgisiz olacağını düşünmüyorum uzak durun derim kartın core ve memory clock hızları olması gerektiğinden daha düşük çalışıyor funmark testinde. Ayrıca kart olarak funmark testinde okadar soğuk çalışması garibime gitti 0 testlerinde uzay montajda bile gaming X trio gibi modellerde bile stress testinde 72-73 derecede çalışan bir kart bu kasa içerisinde 80 dereceyi görmesi gerekirdi. Ben güvenemedim arkadaşa Funmark TDP değerini bilmeyen adam karta bukadar bakım yapmaz. Bu kadar soğuk çalışmazdı kart onca kullanımdan sonra. Ben yaklaşmazdım o karta hocam.

Geri
Yukarı