14-18 bin TL arası RTX 3050 Ti laptop önerisi

Bütçe
14000-18000 TL
Ryzen 7yle ryzen 5in cok farkı varmı tam anlamam bu olaydan ama söyleyenler en az 7ye bak dediler

ASUS ve MSI bende istiyorum ama aşırı fazla fiyat farkı var ya
Bir de Excalibur hakkında bilginiz var mı? Monster değil de excaliburada istedigim fiyata ve özelliklere buldum laptop.
Hocam en az Ryzen 7 mantığı çok komik birşey biz türklerde model yüksek göründümü bu daha iyi derler örnek vereyim Ryzen 5 5600x ve Ryzen 7 2700x bak Ryzen 7 rakam olarak daha yuksek ama farkında isen model olarak çok geri bu mantık saçma.
Bu olur mu?
Kamerası yok galiba göremedim de
birde numpadi yok
Hocam bunun yerin 300 500 fazla verin yukardaki arkadaşın attığı RTX 3060 olan Laptop u alın bence.

Anladım teşekkürler zaten pek iştahlı değildim ama genede sormak istedim
Monster kullanma konusunda genellikle fan sesi ve ısınma sorunu önplanda oluyor ama her markanın illa saglam yaptığı bir cihaz oluyor. Bir serisi en çok önerilen oluyor. Mesela Abra A5 V18 2.3 ya da 1.3 var. 1.3 daha çok öneriliyor ama istediğim fiyat ve özellikte bulamadım. 17binlerde Ryzen 7 10.ya da 11. nesil RTX3050 Ti 16 GB RAM donanımında cihaz denk gelirseniz paylaşır mısınız? Ryzen 7 10.ya da 11. nesil RTX3060 8 GB RAM de olabilir.
İşlemci intelde olabilir i7
Bu bütçede Ryzen 7/i7 işlemcili 3060 laptop yok, 5600H'da gayet yeterlidir eğer sadece oyun oynuyorsanız. Ayrıca nesil farkı da performansta çok etkili. Örneğin 10. Nesil i7-10750H ile 11. Nesil i5-11400H neredeyse denk sayılabilecek performanstalar.

Peki 20bine bulabilirmiyiz
20 Bine bulunuyor.

Hocam en az Ryzen 7 mantığı çok komik birşey biz türklerde model yüksek göründümü bu daha iyi derler örnek vereyim Ryzen 5 5600x ve Ryzen 7 2700x bak Ryzen 7 rakam olarak daha yuksek ama farkında isen model olarak çok geri bu mantık saçma.

Hocam bunun yerin 300 500 fazla verin yukardaki arkadaşın attığı RTX 3060 olan Laptop u alın bence.
Tam bilmiyorum işte o kısmı
Rtx 3060a bakacam onu kenara koydum
20 Bine bulunuyor.

Bunun markadan dolayı bilemedim. Acer nasıl gün boyu laptoplara baktım. nerdeyse hepsini ezberledim. 1 laptop var 2 ayrı fiyat var yazan bütün özelliği aynı ama fiyat farklı ben neyi gözden kaçırıyorum onuda anlamıyorum

Son düzenleme:
Tam bilmiyorum işte o kısmı
Rtx 3060a bakacam onu kenara koydum

Bunun markadan dolayı bilemedim. Acer nasıl gün boyu laptoplara baktım. nerdeyse hepsini ezberledim. 1 laptop var 2 ayrı fiyat var yazan bütün özelliği aynı ama fiyat farklı ben neyi gözden kaçırıyorum onuda anlamıyorum
Acer güzeldir sorun çıkarmaz incelemelere bakınız bide öyle alınız.

Ryzen 7yle ryzen 5in cok farkı varmı tam anlamam bu olaydan ama söyleyenler en az 7ye bak dediler

ASUS ve MSI bende istiyorum ama aşırı fazla fiyat farkı var ya
Bir de Excalibur hakkında bilginiz var mı? Monster değil de excaliburada istedigim fiyata ve özelliklere buldum laptop.
Excalibur yeni modelleri gayet iyi hocam. 3050ti ile hayli hayli tüm işlerinizi halledersiniz. Marka kötülemeye gerek yok. Fiyat/Performans için en iyi markalar bunlar.

Geri
Yukarı