14 bin liralık CS:GO eşyası 55 liraya satılmış

Benim de şu an aklıma bir şey geldi. Belki de bu eldivene sahip birinin hesabı çalınmıştır. Ve hesabı geri alamamıştır. Ondan sonra da hesabı öylesinde boşaltmışlardır veya çalan kişiler kendileri almıştır. Tabii çok düşük bir ihtimal ama olabilir.

YouTube'da gezinirken karşıma Unlost'un kar leoparı eldiveni çıkarma videosu geldi. Ve eldivenin şimdiki fiyatını merak edip Steam'den bakayım dedim. Baktığımda fiyatı 14 bin liraydı. Fakat dikkatimi bir şey çekti. Daha önce satılan eldivenlerin satılış fiyatlarını gösteren tabloda büyük bir fark vardı. Ve oraya baktığımda 1 gün önce 14 bin liraya satılan eldivenin 55 liraya satıldığını gördüm. Bu olay bana gerçekten çok garip geldi ve ben de buraya yazmak istedim. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Eki Görüntüle 1344958

Genelde ürünü almak isteyen ya da satmak isteyen kişi fazladan fiyat ya da az fiyat yazdığı için oluşuyor bu durumlar.

YouTube'da gezinirken karşıma Unlost'un kar leoparı eldiveni çıkarma videosu geldi. Ve eldivenin şimdiki fiyatını merak edip Steam'den bakayım dedim. Baktığımda fiyatı 14 bin liraydı. Fakat dikkatimi bir şey çekti. Daha önce satılan eldivenlerin satılış fiyatlarını gösteren tabloda büyük bir fark vardı. Ve oraya baktığımda 1 gün önce 14 bin liraya satılan eldivenin 55 liraya satıldığını gördüm. Bu olay bana gerçekten çok garip geldi ve ben de buraya yazmak istedim. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Eki Görüntüle 1344958
Muhtemelen aktarım yapıldı. Yani pek tekin bir şeyler olmamış. Kara para aklama olabilir mi acaba?
Benim de şu an aklıma bir şey geldi. Belki de bu eldivene sahip birinin hesabı çalınmıştır. Ve hesabı geri alamamıştır. Ondan sonra da hesabı öylesinde boşaltmışlardır veya çalan kişiler kendileri almıştır. Tabii çok düşük bir ihtimal ama olabilir.
Bu da olabilir.

Çok fazla dikkatsiz kullanıcı olabiliyor 5500 TL yazacak iken 550 yazabiliceği gibi.

O kadar pahalı eşyam olsa 30 kere kontrol eder gerekirse fiyatın fotoğrafını çeker arkadaşlarıma atardım doğru yazmış mıyım diye az para değil o kadar dikkatsiz davranmış olamaz

Hayır. Onlar para aktarma başka biri virüs indiriyor sonra oradan hesaba erişip kenisine Steam'deki bakiyenin hepsi ile satıyor.

Böyle bir şey yapılıyorsa neden bilindik oyunlar üzerinden yapılmıyor? Bahsettiğim oyun Survival Ones'di. Her gün mutlaka 2-3 bin TL'ye satılıyordu. Böyle bilinmedik oyunlar üzerinden oluyor hep nedense. Çok gördüm buna benzer şeyler. Sonra da oyunlar Steam'dan kaldırılıyor. Bu oyunda çıktıktan 1 ay sonra kaldırılmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı