14 bin TL sistem toplama

Bütçe
14000 TL
MM711 yerine bunu tercih etmeniz daha mantıklı:
Biraz daha büyük bir mouse. Elinize oturur diye düşünüyorum. Daha hafif ve özellikleri daha iyi.
Arada dev bir fiyat farkı var. Eğer değecekse Glorious One Pro ile bu mouse arasında kalmıştım zaten. İkisinden birini tercih edebilirim. MM711 800-900TL bandında mevcut.
K65 Mini de Cherry MX Speed switch'leri kullanıyor. Dediğim gibi OptiPoint ile çok bir farkları yok. Seçim size kalmış. İkisi de güzel klavyeler. Tuş düzeni ve boyutları da neredeyse aynı sayılır. Kailh switch'ler genel olarak üst seviye switch'ler olsa da çift basma yaşayan çok kişi var. Değişebilir modele göre. Zaten bu bahsettiğimiz klavyelerden biraz daha düşük.
Daha önce Banggood'dan Anne Pro 2 alıp 6 ay kadar kullandım. Kailh Box Switch'ler bana hiçbir sorun yaşatmadı ve oldukça memnundum fakat piyasada bulamadığım için bu iki klavye arasında kaldım. Muhtemelen Apex'i tercih edeceğim. Switch'lerin altında kalan plaka alüminyum.
Razer'ın Kraken X Lite gibi berbat kulaklıkları da var cidden sağlam kulaklıkları da. Razer BlackShark V2 bahsettiğiniz kulaklıklardan daha mantıklı. Cloud II sorunlu ve alınmaması gereken bir kulaklık zaten. Eskiden oyun için en iyi kulaklıklardan biriydi ama 2023'te tercih edilmemeli. Sırf ad yapmış diye hala satılan Cloud II gibi bir sürü ürün var. Onlara takılı kalmayın. BS V2 incelemelerine ve kullanıcı deneyimlerine bakabilirsiniz ister Technopat ister başka forumlar üzerinden. Yalnız mağaza yorumlarına bakmanızı önermiyorum.
Evet Blackhark V2'yi de biraz inceledim. Bu fiyat bandında en alınası kulaklıklardan biri gibi duruyor fakat bir yandan da Void Elite beni kendine çekiyor, ikisi arasında kaldım. Blackshark V2'deki tek sorun kulaklığın üst kısmına olan bağlantıların inceliği beni biraz üzebilir. Epey dayanıksız duruyor. Mikrofon ve ses kalitesi genel anlamda beğenilmiş. Void Elite de uzun yıllardır çokça tercih edilen kulaklıklardan. Buradaki uzun yıllar ibaresi açıkçası benim canımı sıkıyor. Daha yeni bir model arayışındayım. Blackshark V2'ye alternatif olarak gördüğünüz ürünler varsa onları da incelemek isterim net bir karara varabilmek için.

Glorious One Pro bu fiyat skalasında olduğu için Lamzu Atlantis'i önerdim. One Pro ile yakın mouse'lar. Switch'lerde durability konusunda ikisi de 80 milyon ömür verse de click latency değeri olarak Lamzu Atlantis daha önde. Tasarım olarak da daha güzel duruyor bence. Farklı renk alternatifleri de bulunuyor.

Evet Blackhark V2'yi de biraz inceledim. Bu fiyat bandında en alınası kulaklıklardan biri gibi duruyor fakat bir yandan da Void Elite beni kendine çekiyor, ikisi arasında kaldım. Blackshark V2'deki tek sorun kulaklığın üst kısmına olan bağlantıların inceliği beni biraz üzebilir. Epey dayanıksız duruyor. Mikrofon ve ses kalitesi genel anlamda beğenilmiş. Void Elite de uzun yıllardır çokça tercih edilen kulaklıklardan. Buradaki uzun yıllar ibaresi açıkçası benim canımı sıkıyor. Daha yeni bir model arayışındayım. Blackshark V2'ye alternatif olarak gördüğünüz ürünler varsa onları da incelemek isterim net bir karara varabilmek için.
Bu var ama fiyatı biraz daha yüksek:
Fazla bilinmeyen sağlam kulaklıklardan. Alternatif olarak bunu da incelemenizi öneririm. Eğer bunu tercih ederseniz biraz daha beyaz renk odaklı ekipmanlar tercih edilmiş oluyor. Klavye olarak da Ducky One 3 Mini tercih edilebilir böyle karar verirseniz.

Glorious One Pro bu fiyat skalasında olduğu için Lamzu Atlantis'i önerdim. One Pro ile yakın mouse'lar. Switch'lerde durability konusunda ikisi de 80 milyon ömür verse de click latency değeri olarak Lamzu Atlantis daha önde. Tasarım olarak da daha güzel duruyor bence. Farklı renk alternatifleri de bulunuyor.

Bu var ama fiyatı biraz daha yüksek:
Fazla bilinmeyen sağlam kulaklıklardan. Alternatif olarak bunu da incelemenizi öneririm. Eğer bunu tercih ederseniz biraz daha beyaz renk odaklı ekipmanlar tercih edilmiş oluyor. Klavye olarak da Ducky One 3 Mini tercih edilebilir böyle karar verirseniz.
Kulaklık işine daha sonra bakacağım sanırım. M711 ve Apex 9 Mini'ye karar verdim. Teşekkürler yardımlarınız için. Beyerdynamic öncesinde aşina olduğum ve kalitesinden şüphe etmeyeceğim bir marka. Kulaklık olarak da MMX150 tercih etmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı