14 mbps hız ile 1080p video izleyememek

Hocam bende SuperOnline Fiber internet kullanıyorum 50 MBPS. Bundan 1-2 hafta kadar önce bende bu hızla Youtube'da veya başka bir sitede video izleyemiyordum. Durumu SuperOnline teknik servisine ilettim ve bana, modemimde veri kaybı olduğunu ve bu durumu hemen düzelteceklerini söylediler. Adamla konuştuktan sonra internetim gitti geldi ve speedtest yaptığımda 50 MBPS hız gösteriyordu. Kontrol etmek için Youtube'a girdim, videolarda hiç bir sorun yoktu. Konuyla ilgili pek bilgim olmadığı için tek bildiğim çözümü paylaşıyorum. İnternet servisini arayıp durumu bildirmen de fayda var diye düşünüyorum :)

Hocam bende SuperOnline Fiber internet kullanıyorum 50 MBPS. Bundan 1-2 hafta kadar önce bende bu hızla Youtube'da veya başka bir sitede video izleyemiyordum. Durumu SuperOnline teknik servisine ilettim ve bana, modemimde veri kaybı olduğunu ve bu durumu hemen düzelteceklerini söylediler. Adamla konuştuktan sonra internetim gitti geldi ve speedtest yaptığımda 50 MBPS hız gösteriyordu. Kontrol etmek için Youtube'a girdim, videolarda hiç bir sorun yoktu. Konuyla ilgili pek bilgim olmadığı için tek bildiğim çözümü paylaşıyorum. İnternet servisini arayıp durumu bildirmen de fayda var diye düşünüyorum :)
Bende de aynı sorun var, TTNET'i arayıp sorunumu söylememe rağmen sisteminizde hiç bir sorun yok diyorlar çıldırmak üzereyim 24 MBPS internet ile 480p video izliyorum...

selam dostum. Aynı durum 2 gece önce başıma geldi. İlk aramamda güzel bir şekilde durumu anlatıp yardım istedim bana ilgileneceklerini söylediler ve kapattım. 2. aramamda biraz sert bir şekilde durumu başka bir bayana anlattım ve böyle bir şeyin olması imkansız bu hat 2.5mb/s görüyordu 50kb/s gibi saçmalık olamaz dedim. Bana bilgisayardan bir sorun olduğunu söylediler. Nasıl olur yeni Ethernet kartı aldım dedim.(Aslında almamıştım.) Beyefendi ttnet ile bir sorun yok buradan öyle gözüküyor dedi. Nasıl görüyorsunuz bende görmek istiyorum ttnet ile ilgil bir sıkıntı olmadığını dedim bir şey diyemedi. Ben kaydınızı oluşturuyorum aciliyetini belirtiyorum dedi ve bizi aradığınız için teşekkürler dedi. Arayacağım merak etmeyin dedim ve kapattım. Kapattıktan 10-15 sn sonra hızım 1.9mb/s geri çıkmıştı. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı