14 Pro Max'i yeniden başlatınca şarjı %3-4 azalıyor

Lusifır

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Yeni aldığım 14 Pro Max. Cihazımı yeniden başlatınca sarjı 3-4 düşüyor. Birinci seferden 5 dk sonra tekrar denedim yine aynı şey oldu. Bu normal mi?

Batarya sağlam mı?
Batarya sağlığı 100, telefonu 4 gün önce aldım.

Normal.

Ekleme: Her yeniden başlattığında 3-4 düşüyorsa anormal.
Üst üste hemen denemedim telefon zarar görmesin diye ama şunu farkettim, mesela 34 ten 30 a düştüğünde normalde 2 dakika da 30 dan 29 ye düşüyorsa 7-8 dakikada falan düşüyor, yani aslında giden yüzde 4 lük sarj yüzde 1 in içinde oluyor galiba.

iOS 16.5'e güncelleyin belki sorununuz çözülebilir.
İOS 16.5.1 sürümünü kullanıyorum en günceli o.

Kral bende de aynı sorun var aslında sorun değil, batarya kalibrasyonuyla alakalı ama onu da biz değiştiremiyoruz, yani kısaca kafaya takılacak bir şey değil.

IPhone'lar yalan söylüyor. 14 Pro Max vs S23 Ultra pil testi yapılmıştı, S23 2 saat sonra %60'a düştükten sonra iPhone hala 100'ken bir anda acayip hızlı düşmeye başladı ve Samsung'dan yarım saat önce kapandı.

IPhone'lar yalan söylüyor. 14 Pro Max vs S23 Ultra pil testi yapılmıştı, S23 2 saat sonra %60'a düştükten sonra iPhone hala 100'ken bir anda acayip hızlı düşmeye başladı ve Samsung'dan yarım saat önce kapandı.

Sonuçta bataryanın tamamını kullanıyorsunuz, arada yanlış göstermesi gayet doğal bir durum.

Geri
Yukarı