14 yaş 1.91 boy ile ileride NBA gidilir mi?

Watsson

Decapat
14 yaşındayım boyum 1 91 ve ayrıca basketbolu sıklıkla oynuyorum. Sizce bu yaştan sonra hala uzar mı boyum? Ayrıca dumble gibi şeyler de kaldırıyorum. Sizce ağırlık kaldırmayı bırakıp boyum uzadığında mı kaldırmaya başlamalıyım ve NBA gibi yerlere gidebilir miyim?

Bunu boy ile bağdaştıramazsınız 160 boyu olan oyuncuda vardı 170 ve daha üstü olanda var şimdi bu sizin oynamanıza bağlı bir şey ne desek yanlış olur. Yanlış bilmiyorsam 21 22 yaşlarına kadar uzuyopr boy.
Bu sporu yapmanın boyla alakası yok diyeilm 2 metre biri daha 2'lik atışı tuturamazken 160 olan insan 3'lük tutturabilir.

NBA çok ütopik bir kavram. Maalesef boy ile olmuyor o işler. Senin ne kadar çok fundamental, ball handling, shooting, passing çalıştığına bağlı o olaylar. Bunları yapsan bile yine gidemeyebilirsin. Ama belki de Türk takımlarından birine gidersin bilemezsin. Bırakma basketbolu. Ben 24 yaşındayım, 10 küsür senedir oynuyorum. Sen kendini geliştirmeye devam et. Kulüplere girmeye çalış, okul takımlarında oyna. Ama oradaki antrenmanlarına ek kendi bireysel antrenmanlarını ihmal etme. Ayrıca büyük ihtimalle seni o boyla pivot pozisyonunda oynatacaklar. Ama sen gerçekten bir ligde oynamak istiyorsan o boyla PG mevkisinde oynayacaksın. Belki SG. Yani top sürme, el hakimiyeti, pas ve şut senin en önemli silahların olmalı. NBA olsun EuroLeauge olsun sen oralarda kısa kalacaksan. Oralara gidebilmek istiyorsan kendi mevkine iyi çalışman gerekiyor.

Foruma kayıt olurken yaşının 17 olduğunu söylemişsin. 14 yaş, 1.91 boy açıkçası pek inandırıcı gelmedi. Ama öyle olduğunu varsayıyorum. Bildiğim kadarıyla ağırlık kaldırmak boy uzamasını engeller diye bilimsel bir bulgu yok. Heralde 300 kg squat yapamıyorsundur. Diğer bir konu sıklıkla basketbol oynaman çok güzel. Ama sıklıkla basketbol oynuyorsun diye illa sonucunda bişey olmasını bekleme. NBA dediğin öyle bişey değil yani.

14 yaşındayım boyum 1 91 ve ayrıca basketbolu sıklıkla oynuyorum. Sizce bu yaştan sonra hala uzar mı boyum? Ayrıca dumble gibi şeyler de kaldırıyorum. Sizce ağırlık kaldırmayı bırakıp boyum uzadığında mı kaldırmaya başlamalıyım ve NBA gibi yerlere gidebilir miyim?
Gidebilirsin eğer iyi basket oynuyorsan, hatta iyi oynuyorsan 160 olsan da gidersin. Sakatlık gecirmediginiz surece dumbell vs. boy uzamanızı durdurmaz. 14 yaşındaki 82 olan gariban ben gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı