14 yaşında 1.78 boy ve 43 numara ayak normal mi?

Benim boyum 1.82,ayakkabı numaram 48 ve gerçekten zorlanıyorum 13,5 yaşındayım sıkıntı yaşıyorum bulmakta.Amcam 2.10 ve ayakkabı numarası 54.İlerde özel üretim giymek zorunda kalmayı düşünmek dahi istemiyorum.Umarım 46.5 ta durur çünkü gerçekten büyük numara ayakkabı bulmak zor.

Ne kadar doğrudur bilmem ama doktorum şöyle demişti: Ne kadar basketbol oynarsan oyna bu sadece senin her türlü ulaşcağın boya daha hızlı ulaşmanı sağlar boyunun ekstra uzamasını sağlamaz diyordu.

Bende buna katılıyorum ama istisnalarda var gibi sanki mesela Shaq eski NBA oyuncusu 2.16 m boyu var ve bir yerde okumuştum babasının boyu 1.85 bu adam nasıl bu kadar uzun oluyor anlamak güç.

Benim boyum 1.82, ayakkabı numaram 48 ve gerçekten zorlanıyorum 13,5 yaşındayım sıkıntı yaşıyorum bulmakta. Amcam 2.10 ve ayakkabı numarası 54.ileride özel üretim giymek zorunda kalmayı düşünmek dahi istemiyorum. Umarım 46.5'ta durur çünkü gerçekten büyük numara ayakkabı bulmak zor.

Hocam sizin durum daha da vahim imiş, amcanın 54 numara bayağı fazlaymış gerçi boyu 2.10 olur o kadar, umarım ikimizinde durur ayak büyümesi. Bende ayakkabı bulamamaktan korkuyorum.

Bende buna katılıyorum ama istisnalarda var gibi sanki mesela Shaq eski NBA oyuncusu 2.16 m boyu var ve bir yerde okumuştum babasının boyu 1.85 bu adam nasıl bu kadar uzun oluyor anlamak güç.

Hocam sizin durum daha da vahim imiş, amcanın 54 numara bayağı fazlaymış gerçi boyu 2.10 olur o kadar, umarım ikimizinde durur ayak büyümesi. Bende ayakkabı bulamamaktan korkuyorum.
Şu anda 48 numara olan ayakkabım sıkmaya başladı ve ben birden uzayıp birden ayaklarım büyüyor korkuyorum 55 56 yı göreceğim herhalde

Bende buna katılıyorum ama istisnalarda var gibi sanki mesela shaq eski NBA oyuncusu 2.16 m boyu var ve bir yerde okumuştum babasının boyu 1.85 bu adam nasıl bu kadar uzun oluyor anlamak güç.

Genetiğinde illa uzun boylu bir dedesi amcası halası dayısı olması lazım.

Merhaba, 14 yaşıma gireceğim birkaç aya, 178 boyum, 65 kg birisiyim, ayak numaram 43, normal mi? İleride daha da büyüyüp ayakkabı bulamamaktan korkuyorum, daha ne kadar büyür? Boy uzamasıyla orantılı mı gidiyor?
Not: Basketbolda oynuyorum.

Merhaba, 14 yaşıma gireceğim birkaç aya, 178 boyum, 65 kg birisiyim, ayak numaram 43, normal mi? İleride daha da büyüyüp ayakkabı bulamamaktan korkuyorum, daha ne kadar büyür? Boy uzamasıyla orantılı mı gidiyor?
Not: Basketbolda oynuyorum.

Boyla doğru orantılı şekilde artar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı