14 yaşında 163 boy uzar mı?

drucagan61

Femtopat
Daha fazla  
Yaşım 14 Ağustos'ta 15e gireceğim boyum şu an 163 kilom 50.yaşıtlarımın boyu 180 civarı. Düzenli spor yapiyorum sağlikli besleniyorum her gun yogurt ve sut tuketiyorum. Babamin boyu 177 ve baba tarafi 175-185 arasi, annemin boyu 160 anne tarafi 160-180 arasi sizce boyum ne kadar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşım 14 Ağustos'ta 15e gireceğim boyum şu an 163 kilom 50.yaşıtlarımın boyu 180 civarı. Düzenli spor yapiyorum sağlikli besleniyorum her gun yogurt ve sut tuketiyorum. Babamin boyu 177 ve baba tarafi 175-185 arasi, annemin boyu 160 anne tarafi 160-180 arasi sizce boyum ne kadar olur?
170 175 görürsün ben senin yaşında 155 tim 168 im şuan

8. sınıftan beri büyümem durdu, ses, vücut olsun 170 olarak kaldım genetiğine beslenmene bağlı şu an 18 yaşındayım

Düzenli boy uzatma antrenmanları yap. D3 B12 Omega 3 creatin gibi suplementler kullan. Düzenli beslen ve özellikle en az 7 saat uyumaya çalış.

Ne kadar aklına yatar ve mantıklı gelir bilmem ama yüzmeye yazıl ve git yüz. Senin yaşlarında yüzmeye gidiyordum ve 1-1, 5 senede belki benim genetiğimdendir bilmem ancak 10 santime yakın bir boy atmıştım.

Ki zaten 5-6 sene boyunca az da olsa boyun uzayacağını düşündüğümüzde illa uzarsın.

Düzenli boy uzatma antrenmanları yap. D3 B12 Omega 3 creatin gibi suplementler kullan. Düzenli beslen ve özellikle en az 7 saat uyumaya çalış.
Suplementler ne kadar ise yarar?Bu yaza kadar en az 170 olmam gerekiyor yaptigim spor icin.

Ne kadar aklına yatar ve mantıklı gelir bilmem ama yüzmeye yazıl ve git yüz. Senin yaşlarında yüzmeye gidiyordum ve 1-1, 5 senede belki benim genetiğimdendir bilmem ancak 10 santime yakın bir boy atmıştım.

Ki zaten 5-6 sene boyunca az da olsa boyun uzayacağını düşündüğümüzde illa uzarsin
Suan 2 sporla ilgileniyorum ama tavsiyenizi dikkate alarak haftasonu 2 gun yuzme kursuna gidicem ve suan boyunuz kac?

Bir anda uzarsa şaşırmayın. Ben 7.sınıftayken hemen hemen herkesin boyundan uzundum yaz tatili girdi 8.sınıfta 40 kişilik sınıfın en kısalarından birisi oldum,9.sınıfın başında yine kısaydım 2.dönem bir baktım sınıfın en uzunu olmuşum. Boy 20 yaşına kadar uzuyor zaten çok sorun etmeyin.

Bir anda uzarsa şaşırmayın. Ben 7.sınıftayken hemen hemen herkesin boyundan uzundum yaz tatili girdi 8.sınıfta 40 kişilik sınıfın en kısalarından birisi oldum,9.sınıfın başında yine kısaydım 2.dönem bir baktım sınıfın en uzunu olmuşum. Boy 20 yaşına kadar uzuyor zaten çok sorun etmeyin.
Umarim oyle olur hocam ben yaptigim spor neticesiyle fizikli kalipli olmam gerekiyor ancak boyum 163 kilom 50.Saglikli ve fazla yiyorum ancak kilom artinca boyumda artiyor.

Şu an 2 sporla ilgileniyorum ama tavsiyenizi dikkate alarak hafta sonu 2 gun yuzme kursuna gideceğim ve şu an boyunuz kac?

Şu anda 187'yim ancak genetikle de alakalı. Her zaman uzundum ama yüzmeye giderken de hızlı bir şekilde boy attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı