14 yasinda nerede çalışılır?

Yunus emrexx

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yaşım 14. kendime PC alacağım. Nerelerde calisabilirim ve bir dukkana girince ne diyebilirim? Bana is lazim mi diyeyim? Kilom da var. Bu etkiler mi beni almamalarina?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen sene tek tek internet kafeleri gezip "eleman arıyor musunuz?" diye sormuştum, bir yer buldum dükkan sahibi bana sorular vs sormaya başladı çok basit şeylerdi mesela "kopyalama kısayolu nedir?" gibi sorular.

Utangaç birisi olduğum için kapı önlerine yaklaşık yarım saat bekliyordum, sana verebileceğim tek öneri mümkünse gömlek vs giyip görüşmeye gitmen işi ciddiye aldığını anlamalarına yardımcı olur.

Pandemi dolayısı ile iş bulman çok mümkün değil gibi maalesef, yetişkinler işlerinden kovuluyor, maaş alamıyor. Reşit olmayan birisini alacaklarını sanmıyorum, yine de bulabilirsin tabii ki şansına kalmış.

Arkadaşlar, yaşım 14. kendime PC alacağım. Nerelerde calisabilirim ve bir dukkana girince ne diyebilirim? Bana is lazim mi diyeyim? Kilom da var. Bu etkiler mi beni almamalarina?
Pandemide işleri artan yerlere sorabilirsin. Manavlar, marketler, internet üzerinden satış yapan her işyeri. Bunların işleri oldukça yoğunlaştı.

Diğer yandan dönerci, kebapçı vb. restoranlarda masa silme vb. işler için iş bulabilirsin.

Sanayide mutlaka iş bulursun, herhangi bir tamirci, oto elektrik, hırdavatçı vs. Onların ellerinin altında bir çırak olmak zorunda.

Tebrik ederim seni çalışma kararın için.

Pandemide işleri artan yerlere sorabilirsin. Manavlar, marketler, internet üzerinden satış yapan her iş yeri. Bunların işleri oldukça yoğunlaştı.

Diğer yandan dönerci, kebapçı vb. restoranlarda masa silme vb. işler için iş bulabilirsin.

Sanayide mutlaka iş bulursun, herhangi bir tamirci, oto elektrik, hırdavatçı vs. onların ellerinin altında bir çırak olmak zorunda.

Seni bu yaşta çalıştırmanı gerektiren düzen batsın kardeşim.

Sigorta gerektirmeyen, kırtasiye veyahut küçük işletmecilere gidip "abi iş lazım mı?" diye sor. Biraz resmi giyin.

Abi 7 buçuk K PC alacağım, aileme yük olmak istemem. Zaten bu pandemide kimse çalışamiyor. Nerelerde is bulabilirim ve kac para alirım?

Pandemide işleri artan yerlere sorabilirsin. Manavlar, marketler, internet üzerinden satış yapan her iş yeri. Bunların işleri oldukça yoğunlaştı.

Sanayide mutlaka iş bulursun, herhangi bir tamirci, oto elektrik, hırdavatçı vs. onların ellerinin altında bir çırak olmak zorunda.

Eyvallah abi peki kac para maas alirim? Alacağım PC 7 bucuk K, aileme yuk olmak istemem.

Önce nasıl bir iş istediğine karar ver. Örnek olarak bilgisayar diyelim; internet kafeler, bilgisayar tamircileri gibi yerler ile görüş, sevmediğin işe devam etmen çok zor olur. İstediğin alanda iş bulamaz isen alanı genişlet.

Para konusunda tam asgari ücret vermezler, büyük ihtimalle biraz daha düşük verebilirler. Kenarda köşede paran var ise çok iyi olur. 2K maaş alsan 4 ayda alırsın bilgisayarını.

Çok düşük verirlerse hiç çalışma o psikolojide, değmez, çalışacağın yere göre mental, fiziksel olarak yorulacaksın.

Ah be canım benim, şu konuyu bile açmış olmamız durumu özetlemeye yetiyor. Yazık, bu millet bunları hak etmedi.

Yani ailem diyor ki 1K alsan op başına koy. Yaş 14 diye herhalde böyle diyorlar. Doğrusu 1K değil değil mi?

Ah be canım benim, şu konuyu bile açmış olmamız durumu özetlemeye yetiyor. Yazık, bu millet bunları hak etmedi.

Abi ne yapalım? Hem ders için hem de çocuğum hani, oyun için PC lazım. 7 buçuk K'ya buldum, aileme söylesem yok derler. Onlar da üzülür, ben de emeğimle çalışıp kazanmak istiyorum.

Geri
Yukarı