14 yasinda nerede çalışılır?

Dükkan sahibi genelde şehir dışında oluyordu sabah açıp akşam kapatıyordum kendi dükkanım gibi. Masa açma, format, basit tamir işleri, e-Devlet'ten evrak çıkartma gibi gibi.

Abi böyle mahalle internet kafeleri günlük 50 TL verir mi?

Bir boyuna posuna kuvvetine bakarlar :) kolay değil cidden. Sıcağın altında kaynak yap, demir taşı, raflara ürün koy falan. Alırsın duruma göre 60-90 arası.

Boy pos var, kilo da var da bir de az buz ayarlık çalışan biriyim. Sanayi derken nereler sanayi kavramina girer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok iyi aslında böyle. Format gibi basit bir iş için bile 60 TL alıyor bazı kafeler. Siz kaç alıyordunuz?

Format başı 50 idi hocam, e-Devlet'ten ilk çıkan belge 3TL diğer sayfalar başına +1 alıyorduk. Örnek olarak 8 kağıt çıkartan birisi 10 TL veriyordu.
Abi böyle mahalle internet kafaleri günlük 50 TL. Verir mi?

Pandemiden dolayı internet kafeler aktifliğini bayağı yitirdi, ben bıraktığımda da pandemi başında idi. Verecekleri para kendi kazandıklarına göre değişir gezip sorman lazım.

Moderatörler konu sahibinin yazım yanlışları ile onu uzun bir tatile çıkarsın. Konunun başından beri yazıım kurallarına dikkat etmemişsin. Birçok mesajını okurken gözüm kanadı.

Son olarak da reşit olmayan birine kimse bırak günlük 50 aylık 2000 lirayı falan aylık 1000 lira bile vermez. İnternet kafe örneğinden yürüyelim. İnternet kafeler aylardır kepenk açamıyor. Uzun bir zaman eleman çalıştırmazlar. İşleri kendileri ya da bir tanıdıkları ile yürütürler normalleşme süreci başladıktan sonra. Bu pandemide de iş bulacağını / bulduğun yerin sana 1000 liradan fazla maaş vereceğini zannetmiyoruım. Evli çocuklu yetişkinler bile işsiz kalmışken kimse çoluk çocuğa iş vermez.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, yaşım 14. kendime PC alacağım. Nerelerde calisabilirim ve bir dukkana girince ne diyebilirim? Bana is lazim mi diyeyim? Kilom da var. Bu etkiler mi beni almamalarina?

Bu zamanda bulamazsın.
Anladım bana iyi para getiren işler lazım 1 buçuk k falan veren işler olmaz mı?

Bu zamanda hem iş yok hem de sana 1.5k para veren biri çıkmaz.
Abi böyle mahalle internet kafaleri günlük 50 TL. Verir mi?

Hiçbir yer sana günlük 50 TL vermez. Haftalık maksimum alacağın 10 TL'ye şükredersin.

Moderatörler konu sahibinin yazım yanlışları ile onu uzun bir tatile çıkarsın. Konunun başından beri yazıım kurallarına dikkat etmemişsin. Birçok mesajını okurken gözüm kanadı.

Son olarak da reşit olmayan birine kimse bırak günlük 50 aylık 2000 lirayı falan aylık 1000 lira bile vermez. İnternet kafe örneğinden yürüyelim. İnternet kafeler aylardır kepenk açamıyor. Uzun bir zaman eleman çalıştırmazlar. İşleri kendileri ya da bir tanıdıkları ile yürütürler normalleşme süreci başladıktan sonra. Bu pandemide de iş bulacağını / bulduğun yerin sana 1000 liradan fazla maaş vereceğini zannetmiyoruım. Evli çocuklu yetişkinler bile işsiz kalmışken kimse çoluk çocuğa iş vermez.
Canım abim, yazım kurallarına dikkat etmeyince ne oluyor? İkincisi, kimse birbirine is vermezse kimse meslek öğrenemez, değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, yaşım 14. kendime PC alacağım. Nerelerde calisabilirim ve bir dukkana girince ne diyebilirim? Bana is lazim mi diyeyim? Kilom da var. Bu etkiler mi beni almamalarina?

Şu an yaşın 14 ve aktif bir birey değilsin. (Aktif bireyler çalışma hayatına başlayabileceği yaş grubudur. 15-65 arası olarak düşünülür.) 14 yaşında çalışabileceğini fazla düşünmüyorum ama eğer aile izni vesaire varsa bakkal gibi yerlerde çalışabilirsin. Fakat şu COVID-19 zamanlarında fazla dışarı çıkmamanı ve çalışmamanı öneririm.

Geri
Yukarı