14 yaşında stresli ve kilolu olmaktan sıkıldım

Hocam bence bunları düşünmek yerine yapmaya çalışmak daha mantıklı. Kilo vermek için tonla video var karbonhidrat,yağ,protein dengesini kurman lazım. Ayrıca diyet yaparken egzersiz yapmanda çok önemli. Bence bi yandan oyunları bırakıp yazılımda öğrenmelisin ileride meslekte işine yarar.

Alakasız ama çok hoşuma gittiğinden soruyorum, şu an kaç yaşındasınız?

Yaşam tarzını değiştirmen gerekiyor, gerisi düzelir zaten.
Vücudun ve kafan beni depresyon evresinden çıkar ve hareket geç diyor, oturduğun yerde düşünerek but büyüt demiyor.

Şu an okuyorsundur muhtemelen, o sebeple para kazanma işini yaz vaktine bırak.

Okullar kapanana kadar kalori açığı oluşturacağın karbonhidrat diyetini uygula. ( Carb. cycle gibi bir adı vardı, et yemen de gerekecek diyette.)
O esnada spor salonuna da gidersin ve iyi bir vücut yaparsın bu sürede.
Antrenman programını da haftada 5-6 gün split olacak şekilde ayarlarsın.

Para konusunda sıkıntı yok tek sorun dolar 50 olursa ben oyunu düşünüyorum sorun burada.

Abi çok sağ ol birkaç sorum var yazabilir miyim?
Tabi kardeşim sor.

Genellikle proteinli beslenme ile kalori açığı oluşturarak kas gelistirebilirim bir yandan da yağ yakabilirim değil mi?
Evet fakat olay sadece kalori değil karbonhidrat. Harcadığından az carb alırsan kalori yakarsın bu kadar basit ben günde 0-70 gram arası yemeni öneriyorum. 2-3 günde bir de 150-200 gram yükleyerek metabolizmanı şaşırtabilirsin, bir döngü şeklinde yap yani kendine göre ayarlıyıcaksın

Son düzenleme:
Diyet yaparken kas gelişmiyor mu?
Kim söyledi?

Dostum önce diyet yaparak kilolarını vereceksin sonradan kas gelişimi yapacaksın. Ek olarak bisiklet sürebilirsin veya düzenli yürüyüş yapabilirsin.

Değerli abilerim şimdi bir ozet koymanızı istiyorum benim sporcu diyetisyeni veya normal diyetisyene gitmeme gerek var mı yoksa beslenme antrenman programını nereden bulabilirim yağ oranim %29 1.77 boy 84 kiloyum ne yapacağımı programi vs nereden bulacağımı söylerseniz sevinirim iyi ki varsınız.

Şimdi olay basit, diyet için şu videoya bak. Video Kabaca 2 gün veya 1 gün yüksek karbonhidrat tüket, sonraki gün ise karbonhidratı az alarak et tüket diyor.

Haftada 5-6 gün spor salonuna git ve split antrenman yap, antrenman sonrası da bir yarım saatlik kardiyo yap yürüyerek.
3 ayda iyi bir temel atarsın bu tür bir programla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…