14 Yaşındaki bir birey yaz tatili bitene kadar ne kadar kilo verir?

aliyilmazx

Centipat
1.74 Boyundayım 95 kiloyum LGS bitti ve birkaç gün içinde spor salonuna yazılacağım. Günde 1-2 saat kardiyo çalışıp diyet yaparak yaz tatili bitene kadar kaç kilo veririm?

Hamurlu yiyecekler yeme onun dışında yemek yemeyi kesmemeni öneririm. Büyüme çağındasın beslenmen gerekiyor daha boyun falan atacak. Bu yaşlarda çok dert etme hamurdan kaçınıp bol bol su içersen ve koşu yaparsan 80-85 arasına düşebilirsin. Ama dediğim gibi kilo vereceğim deyip günde 1 öğün yemek yeme sağlıklı beslen hamurdan ve şekerden kaçın. Zaten kilo verirsin.

Bu arada en önemli faktör su. Su her zaman yanında bulunsun. Günde en az 2-2.5 litre su tüket zaten o bile kilo vermene yardımcı olacaktır. Her 10 dakikada bir yudum al. Suyu yavaş tüket hızlı tüketirsen miden genişler. Daha çok yemek yersin.

1.74 Boyundayım 95 kiloyum LGS bitti ve birkaç gün içinde spor salonuna yazılacağım. Günde 1-2 saat kardiyo çalışıp diyet yaparak yaz tatili bitene kadar kaç kilo veririm?

Hocam aynı durumdayım sadece lise 2'yim spor salonuna başlayalı 2 hafta oldu ve kendimi iyi hissediyorum muhtemelen 2 ay içinde fark olacaktır. Kesinlikle gitmenizi öneririm. Kaç kilo vereceğiniz yapacağınız egzersiz ve yeme düzeninize bağlı. Bence bir 10 kilo verirsiniz.

Ben 1 ayda ip atlayarak yaklaşık 10 kilo vermiştim karnimda deri catlaklari oldu pek hoş görünmüyor pembe mor arası bir renk böyle zamanla deri rengine çok yakın bir renk alıp çok göze batmaz hale geliyor. Bir de üstüne geri aldım o kiloyu azıcık salinca şu an yavaş yavaş kas kütlemi arttirip yağ kütlemi azaltmaya çalışıyorum. Kalibimi kaybetmeden yaglari yakmak hedefim size bir anda hızlıca kilo vermenizi onermem bende oldu diye sizde de olacak diye bir şey yok ama başka insanlarda da oluyor hizlica kilo alınirsa ya da verilirse.

ben hep yiyorum günde 4-5 öğün kilo yok bende 15 yaş ama normalim eğer sizde benim gibiseniz kilo almazsınız ve spor yaparsanız kaslanırsınız belki bu yaz bende yaparım

Ben hep yiyorum günde 4-5 öğün kilo yok bende 15 yaş ama normalim eğer sizde benim gibiseniz kilo almazsınız ve spor yaparsanız kaslanırsınız belki bu yaz bende yaparım.

Daha fazla ye elinde sonunda alırsın kilo ne yediğin ve ne kadar yediğin de önemli tabii göm 1 tepsi baklavayi bak nasıl alıyorsun kiloyu tabii 1 tepsi baklavayi nereden bulacağız orası ayrı konu.

Daha fazla ye elinde sonunda alırsın kilo ne yediğin ve ne kadar yediğin de önemli tabii göm 1 tepsi baklavayi bak nasıl alıyorsun kiloyu tabii 1 tepsi baklavayi nereden bulacağız orası ayrı konu.
rüyada 🤣

Az az yiyorum çok yiyorum o yüzden annemde zanediyor çok yiyorum bende pek dikkat etmiyorum bu konu dikkat etmemi hatırlattı.

Rüyada 🤣

Az az yiyorum çok yiyorum o yüzden annemde zanediyor çok yiyorum bende pek dikkat etmiyorum bu konu dikkat etmemi hatırlattı.

O şekilde yersen kilo almazsin amaç kilo almak değilse devam almak ıstıyosan öğünleri biraz büyütmen lazim her seferinde gitgide daha fazla yiyorsun sonra mide alışıyor normalleşiyor küçültmek içinde aynı şekilde biraz daha az yemen lazım gitgide küçülüyor.

Nasıl bir diyet yaptığına bağlı, Youtube'da bulunan kocakarı tarifleriyle veya kürleriyle 1 kilo bile veremezsiniz. Ya geceleri açlıktan uyuyamayacaksın 20-30 kilo vermek için, ya da yüksek proteinli düşük yağlı ve kalorisi az olan yiyeceklerle besleneceksin. Bu da ciddi bir bütçe istiyor. Günde 1-2 saat kardiyo çalışacaksanız o süreyi vücut geliştirmeye ayırsanız sizin için daha faydalı olur bence. Kendi fikrimi belirtiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı