14 yaşından sonra boy ne kadar uzar?

Stenq

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx 570 4gb
i3 9100f 3 çekirdek 3.60ghz
msi h310m pro vdh plus
Selam hocamlar birkaç ay önce 14 yaşına girdim. Ergenliğe de yeni girmiş bulunmaktayım. Boyum 166cm, anne boyu 164cm, baba boyu 178cm, sizce boyum ne kadar olur? Ergenlikte boyun 20-25cm uzadığını gördüm ama sanırım bu benim için geçerli değil. Fikirlerinizi ve bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim. İyi sosyaller.

Selam hocamlar birkaç ay önce 14 yaşına girdim. Ergenliğe de yeni girmiş bulunmaktayım. Boyum 166cm, anne boyu 164cm, baba boyu 178cm, sizce boyum ne kadar olur? Ergenlikte boyun 20-25cm uzadığını gördüm ama sanırım bu benim için geçerli değil. Fikirlerinizi ve bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim. İyi sosyaller.
Merhaba, hepsi genetik iyi akşamlar.

Hocam bir kuzenim var çocuk 16 yaşına kadar 155 Ti sonra doktora gitti yok şunu yapacaksın daha kemiklerin gelişmemişdedi çocuk 2 sene sonra 170 oldu bir doktora görün.

Ergenlikte boy 20-25 uzayabilir doğrudur da sen daha ergenliğe girmemiş bile olabilirsin. Yaşın çok küçük. Boyun da yaşına göre normal, kafanı takmana gerek yok. Uzarsan uzarsın zaten bu işler tamamen genetik. Annene babana göre bakarsak (ki başka genler baskın çıkarsa daha da uzun olabilirsin) boyun 180 civarlarında olur (+10 -10 olabilir tabii).

Bir şey söylemek zor ama 22 yaşına kadar boy uzaması devam ediyor hocam.

Sağ olun hocam.

Merhaba, hepsi genetik iyi akşamlar.

Biliyorum ancak tecrübesi olan kişilerin tahmin etmesini ve fikirlerini belirtmesini istedim.

Hocam bir kuzenim var çocuk 16 yaşına kadar 155 Ti sonra doktora gitti yok şunu yapacaksın daha kemiklerin gelişmemişdedi çocuk 2 sene sonra 170 oldu bir doktora görün.

Hocam kuzeniniz kısaymış yani 16 yaşında 155 olan biri görünmesi gerekir ancak benim doktora görünmem gerektiğini pek sanmıyorum çünkü okulda yaşıtlarım arasında birçoğuyla aynı veya yakın boylardayım. Sadece böyle bir deneyimi olanların yetişkinlikte boyumun kaç olabileceğeni aşağı yukarı tahmin etmesini istedim. Yine de sağ olun.

Ergenlikte boy 20-25 uzayabilir doğrudur da sen daha ergenliğe girmemiş bile olabilirsin. Yaşın çok küçük. Boyun da yaşına göre normal, kafanı takmana gerek yok. Uzarsan uzarsın zaten bu işler tamamen genetik. Annene babana göre bakarsak (ki başka genler baskın çıkarsa daha da uzun olabilirsin) boyun 180 civarlarında olur (+10 -10 olabilir tabii).

Anladım hocam teşekkür ederim cevabınızdan dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı