17 yaşından sonra boy ne kadar uzar?

xxkral_tr

Decapat
Daha fazla  
17 yaşıma yeni girdim evde inşaat metresinde 183 çıkıyorum. 3 yaş büyük abim 187 188 civarında skolyozum da var kanaat genişliğim 186cm her gün protein ağırlıklı ve süt ürünleri tüketip skolyoz egzersizlerimi yapıp barfiksten asılıyorum. Haftada bir de 1 saat basket oynuyorum 75 kiloyum. Genel olarak 11'de yatıyorum ve 8 saat uyuyorum düzenli olarak sizce boyum tahminen kaç olur? 190 olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Protein ağırlıklı beslenme dışında dediğin her şeyi ben de yapıyordum hatta basketi çok daha fazla oynuyordum. 16 yaşımda 1.75 boyundaydım şu an yaşım 22 halen aynıyım. Uzamaya halen elverişliysen olabilirsin ama değilsen olamazsın. Bunun net bir cevabı yok.

son 3 senedir 7 8 cm uzadım hala uzayabilcekmiş gibi hissediyorum az da olsa.Sakallarım filan tam çıkmadı çünkü arada bacaklarımda ağrıyor.Doktor skolyoz için gittiğimde röntgen sonucunda 18 yaşının sonuna kadar gelişimin devam ettiği ve boyun uzayacağı için skolyozun derecesi artar 19 da artmaz artık demişti skolyozdan da 1 2 cm kaybım olabilir.

Kimse boyunuzun uzayıp uzamayacağını bilemez. Tamamen ailenizden aldığınız genlerle alakalı durum (Sadece anne ve baba değil). Boyunuz 183 ve ortalamanın üstünde bir değer. Bence kafanıza çok takmayın. Uyku düzeninize dikkat edin geç saatlere kadar ayakta kalmayın ve beslenmenize dikkat edin.

teşekkür ederim bunların hepsini uygulamaya çalışıyorum 11 de de yatıp proteinimide c d vitaminide kalsiyum da almaya özen gösteriyorum.Ancak 2 öğün yiyebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı