1400-1500TL 144 Hz monitör önerisi

AtakanGuney

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, iyi günler dilerim. Köşede kenarda 900 TL bir param var. Bunun üstüne maksimum 500-600 TL koyarak kendime bir 144 Hz monitör almak istiyorum.
1400-1500 en zor 1600 lira civarından önereceğiniz monitörler var mıdır acaba? Büyük bir teknoloji mağazasından olursa daha iyi olur, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O renk ve görüş açısı tablosu yanlıştır. Renk gamutu değerleri daha önemli.

Valorant veya CS:GO tarzı oyunları oynayacağım. Panellerden tam anlamıyorum, siz hangisi uygunsa onu önerirseniz daha iyi olur.
Eğer sadece oyun oynayacaksanız, VA panel bir monitör tercih edin. Eğer hem oyun oynar, hem film izlerim bol bol derseniz de, İPS veya VA panel almanız gerekir. Aralarındaki fark, TN panelin gecikme süresi ve İPS panelin çok daha iyi renkler sunması.

Eğer sadece oyun oynayacaksanız, VA panel bir monitör tercih edin. Eğer hem oyun oynar, hem film izlerim bol bol derseniz de, İPS veya VA panel almanız gerekir. Aralarındaki fark, TN panelin gecikme süresi ve İPS panelin çok daha iyi renkler sunması.
Bunlar çok eskide kaldı. Ezbere bilgiler.

1500 TL bütçe ile eskide falan kalmadı. Örnek olarak Nano İPS bir monitör atın bakalım bu bütçeyle. Ghosting olduğu zaman, ezbere bilginizi arkadaşa söylersiniz.
Nano IPS TV'ler için geçerli. Ghosting olduğunu da görmedim, ki kullanım amacına göre ghosting bazen istenebilir bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı