1400 TL anakart tavsiyesi

Zgrrs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Birçok marka model arasında, aslında bu bütçeye çıkmayı düşünmüyordum ama olmuşken ATX ve 2 adet ARGB pinlere sahip anakart olsun diye iş buralara geldi. Bu bütçeye çıkmışken X570 alırım diyerek B550'ye muadilde X570 de bulabildiğim en uygun fiyatlıyı ekledim. X570 niye 1866 MHz yazıyor anlamasam da sanırım yanlış yazılmıştır.
Şu an Ryzen 2600X kullanıyorum, herhalde onu da 5600X ile değiştereceğim.
Yukarıda belirttiğim şartlarda daha makul bir şey bulamadım, siz ne diyorsunuz? Daha fazla bütçe yükseltmek de istemiyorum. Hatta bu şartlarda B450 bile varsa neden olmasın, bütçeyi ne kadar kısarsak o kadar iyi.
MSI MPG B550 Gaming Plus 4400mhz = 1378 TL.
MSI X570-A Pro AMD X570 1866MHz = 1379 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok marka model arasında, aslında bu bütçeye çıkmayı düşünmüyordum ama olmuşken ATX ve 2 adet ARGB pinlere sahip anakart olsun diye iş buralara geldi. Bu bütçeye çıkmışken X570 alırım diyerek B550'ye muadilde X570 de bulabildiğim en uygun fiyatlıyı ekledim. X570 niye 1866 MHz yazıyor anlamasam da sanırım yanlış yazılmıştır.
Şu an Ryzen 2600X kullanıyorum, herhalde onu da 5600X ile değiştereceğim.
Yukarıda belirttiğim şartlarda daha makul bir şey bulamadım, siz ne diyorsunuz? Daha fazla bütçe yükseltmek de istemiyorum. Hatta bu şartlarda B450 bile varsa neden olmasın, bütçeyi ne kadar kısarsak o kadar iyi.
MSI MPG B550 Gaming Plus 4400mhz = 1378 TL.
MSI X570-A Pro AMD X570 1866MHz = 1379 TL.
Gaming plus kullanıyorum, memnunum. Güzel anakart.

Forumdan niye bu kadar uzun süre uzak kaldığımı bu başlığı açınca tekrar anımsadım. Daha başlığı açar açmaz armudun sapı üzümün çöpü diye bir gün yazma cezası aldım. Kendi başlığıma yorum yapamadığım için dün almayı planladığım siparişler bugüne belkide yarına kaldı. Arada fiyat farkı olursa nasıl olsa bizim cepten çıkacak.

İş yerinden bir arkadaşın bilgisayarı ve hesabı ile verilen Tomahawk linlerinin Almanya gönderimi olduğu belirtme gafletinde bulununca da arkadaşın hesabı çoklu hesaptan banlandı.
Neyse Technopat her zaman ki Technopatmış sonuç olarak.

Değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, tavsiyeler doğrultusunda MPG B550 GAMING PLUS almaya karar vermiş ve bugün sipariş oluşturmak üzereyken 100 küsür TL fark ile MSI MPG B550 GAMING EDGE WIFI modeline denk geldim. @crazyreign ne diyorsun bu fiyat farkına değer mi bunu mu almalıyım? Wifi benim için önemsiz olsa da genel anlamda değer diyorsan ona göre değerlendireceğim. Bir çok yorumuna denk geldim sanıyorum bunu önereceksindir diye düşünüyorum, son söz sende.

Birde yeni başlıkla zaman kaybedemeyeceğim çünkü iş yerindeyim ve hiç zamanım yok. Aşağıdaki Kingston bellekte karar kılmıştım fakat yine senin başka bir forumdaki yorumundan yola çıkarak Crucial değerlendirmeyi düşündüm. Gerçi senin bahsettiğin bu model değildi ama yorumunu bekliyorum. Fiyat farkına değecek mi? Crucial RGB mi ondan da emin olamadım görsellerde yok.

Kingston HyperX Fury RGB DDR4 16GB(2x8GB) 3600MHz
Crucial 16GB (2x8GB) Balistix Siyah DDR4 3600MHz CL16
@crazyreign ne diyorsun vatandayim şu an 😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı