1400 TL R7 250 Sistem Toplama

Biodamla

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, Küçük kardeşimin kendi notebook'unda oyun oynamaya çalıştığını farkettim. Eski olan bilgisayardan bir yarar gelmeyeceğini bilerek aşağıda görmüş olduğunuz sistemi kendi bilgim ile topladım. Parçaların birbiri ile uyumu, performansı hakkında beni bilgilendirmenizi istiyorum. Oynanacak oyunlar CS:GO ve benzeri oyunlardır. Maalesef 1400 ₺ bütçemiz var geri kalanı ile monitör almayı planlıyorum.

Dosya Ekleri

• PNG.png
    PNG.png
    35,4 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleyen: Moderatör:
Buyur hocam tam 1400TL ye topladım 1TB ve 8GB Ram var. Kasa ve PSU daha kaliteli. Depolama daha fazla ve Ram daha fazla sizin topladığınızdan. Sizinkiler uyumlu değildi. Bunlar tamamen uyumlu. Rami 4GB Hard Diski de 500GB yaparsanız 1300 e alırsınız. Böyle yaparsanız İşlemciyi 50TL fazla vererek G4560 alabilirsiniz. Alacağınız yere de anakartın bios güncellemesini yapmalarını söylersiniz. İleride GTX1050 TI a kadar geliştirirsiniz. RX470 ile de kullanan var G4560 ı.

Screenshot_2017-03-01-23-03-19-1.png

Cs:Go, LOL, Dota 2, MC gibi oyunları rahatlıkla oynatması gerek.

Buyur hocam tam 1400TL ye topladım 1TB ve 8GB Ram var. Kasa ve PSU daha kaliteli. Depolama daha fazla ve Ram daha fazla sizin topladığınızdan. Sizinkiler uyumlu değildi. Bunlar tamamen uyumlu. Rami 4GB Hard Diski de 500GB yaparsanız 1300 e alırsınız. Böyle yaparsanız İşlemciyi 50TL fazla vererek G4560 alabilirsiniz. Alacağınız yere de anakartın bios güncellemesini yapmalarını söylersiniz. İleride GTX1050 TI a kadar geliştirirsiniz. RX470 ile de kullanan var G4560 ı.

Eki Görüntüle 218391

Cs:Go, LOL, Dota 2, MC gibi oyunları rahatlıkla oynatması gerek.
Dostum bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim tavsiyelerini değerlendireceğim.Parçaların uyumu hakkında pek bilgim olmadığı için açtım konuyu kusura bakmayın.

Dostum bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim tavsiyelerini değerlendireceğim.Parçaların uyumu hakkında pek bilgim olmadığı için açtım konuyu kusura bakmayın.

Rica ederim dostum ne için buradayız :D

Bu arada biraz düşündüm 1350TL ye birdaha topladım daha iyi oldu bence bir bakabilirsin.

Üsttekinden farkı ram 4GB ama işlemci çok daha iyi. İleride lazım olursa 4 daha eklersin sıkıntı kalmaz.
Screenshot_2017-03-01-23-31-36-1.png

Ama dikkat etmen gereken bir husus varki anakartı alacağın yere bios güncellemesini yapıp ta yollamalarını söyle yoksa çalışmaz sistem.

Bunlarla uğraşmak istemiyorum dersen direk al ilk attığım sistemi ama sana tavsiyem bunu almandır çok daha iyi.

Neden çok daha iyi dersen bu işlemci (G4560) i3 6100 gibi bir işlemci ile neredeyse aynı performansı veriyor ki yarı fiyatına. Yani 270TL ye bulabilirsin internette ve 550TL lik verim alacaksın öyle düşün.

RX470 e kadar geliştirebilirsin G4560 ile sistemi. Bu da geleceğe yatırımdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı